Czy koszt ugody jest kosztem uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych tj. kosztami poniesionymi w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów ?
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania częściowych zamówień laptopów i innych sprzętów za odrębne transakcje i obowiązku rozliczenia podatku VAT na zasadzie mechanizmu odwróconego obciążenia, w sytuacji gdy cena oferowana w ramach zadania przekroczy kwotę 20 000 zł netto.
Czy koszty poniesione w związku z uznaniem zasadności odwołania - koszty postępowania przed Krajową Izbą Odwoławczą, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 updop?
Jaką stawkę podatku VAT należy zastosować przy wykonywaniu usług związanych z wykoszeniem i wygrabieniem porostów ze skarp cieków, ścinaniem krzaków ze skarp, ręcznym i mechanicznym odmuleniem dna cieków oraz rozplantowaniem urobku po mechanicznym odmuleniu? PKWiU 81.30.10.0.?
W związku z art. 4 pkt 1 ustawy z dnia 16 listopada 2012 r. o redukcji niektórych obciążeń administracyjnych w gospodarce (Dz. U. z 30 listopada 2012 r., poz. 1342), czy kwoty potrąceń z faktur Podwykonawców, które są ujęte w kosztach podatkowych, a nie są opłacone w całości tylko przeksięgowane na konto potrąceń z tytułu gwarancji i rękojmi, w świetle powyższej ustawy stanowią w całości koszt podatkowy
Czy koszty poniesione w związku z uznaniem zasadności odwołania koszty postępowania przed Krajową Izbą Odwoławczą, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodu w rozumieniu treści art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t. j. Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz.397 ze zm.)?
w zakresie kwalifikacji podatkowej wydatków związanych z postępowaniem przed Krajową Izbą Odwoławczą przy Prezesie Urzędu Zamówień Publicznych.
skutki w podatku dochodowym od osób prawnych korzystania przez Spółkę z nieodpłatnego poręczenia (gwarancji) udzielonego przez inny podmiot
Czy koszty postępowania orzeczone przez Krajową Izbę Odwoławczą Spółka powinna uwzględniać w wartości początkowej środków trwałych czy zaliczać je wprost do kosztów uzyskania przychodów?
Czy opisane koszty podróży służbowych związanych z procedurą przetargową, koszty opłat pocztowych i notarialnych związanych z przygotowaniem i wysyłką dokumentacji przetargowej oraz koszty usług prawniczych związanych z postępowaniami przed Urzędem Zamówień Publicznych Spółka powinna uwzględniać w wartości początkowej środków trwałych czy zaliczać je wprost do kosztów uzyskania przychodów?
Możliwość zaliczenia kary umownej do kosztów uzyskania przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.
Możliwość zaliczenia kary umownej do kosztów uzyskania przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.
możliwość odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktury wystawionej przez Kancelarię Adwokacką dokumentującej zastępstwo procesowe w związku z prowadzonym postępowaniem o udzielenie zamówienia na Budowę sieci kanalizacyjnej w gminie
Nadleśnictwo realizuje zadania za pośrednictwem podmiotów wyłonionych w oparciu o procedury zamówień publicznych. Podmioty ubiegające się o uzyskanie zamówienia występują oddzielnie, ale mogą też występować wspólnie jako konsorcjum i wspólnie ubiegać się o uzyskanie zamówienia. Czy konsorcjum ma obowiązek wystawiania faktur w przypadku, gdy do wykonania zamówienia wyłonione zostanie konsorcjum, czy
Czy kwotę utraconego wadium Spółka moze zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, gdy pomimo wygrania przez nią przetargu nie doszło do zawarcia umowy z zamawiającym, a podpisanie umowy przyniosłoby Spółce znacznie większe straty?
Czy odpłatne wydanie specyfikacji istotnych warunków zamówienia podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Zgodnie z art. 42 w/w ustawy Prawo zamówień publicznych zamawiający przekazuje wykonawcy specyfikację istotnych warunków zamówienia ( siwz) nie później niż w terminie 5 dni od dnia otrzymania wniosku o jej przekazanie , a cena jakiej wolno zażądać za przekazanie siwz , może pokrywać jedynie koszty jej druku oraz przekazania .Pytanie postawione we wniosku brzmi : Czy odpłatne przekazanie specyfikacji
1.Czy Urząd Gminy jest podatnikiem podatku od towarów i usług w zakresie w jakim sprzedaje specyfikacje istotnych warunków zamówienia uczestnikom przetargów publicznych?2.Jeżeli jest to czynność opodatkowana to według jakiej stawki VAT?3.Jeżeli czynność ta nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług to jaki dokument powinien potwierdzać wykonanie tej czynności?
Wnioskodawca zwrócił się z pytaniem, czy w świetle ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, przekazanie oferentom specyfikacji istotnych warunków zamówienia, będące jednym z etapów zorganizowanego przetargu należy traktować jako czynności niepodlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, a jeśli będą podlegały, to jaką stawką podatku?
Czy czynność polegająca na wydaniu dokumentacji przetargowej oferentowi podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Jeżeli kontrahent nie odbierze specyfikacji przetargowej wysłanej za zaliczeniem pocztowym można anulować fakturę wystawioną i dostarczoną kontrahentowi?.
Czy czynność polegająca na odpłatnym przekazaniu specyfikacji istotnych warunków zamówienia podlega opodatkowaniu podatkiem VAT oraz jak należy dokumentować tę czynność?
Czy, w zakresie wydawanych przez Zarząd Dróg (...) decyzji administracyjnych i wydawanych specyfikacji istotnych warunków zamówienia publicznego - Zarząd Dróg jest podatnikiem podatku od towarów i usług, czy też zastosowanie w tym przypadku będzie miała regulacja art. 15 ust. 6 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług?
Pismem z dnia 06.06.2005 r. (data wpływu 09.06.2005 r.) uzupełnionym w dniach 20.07.2005 r. (25.07.2005 r.) i 11.08.2005 r. (data wpływu 16.08.2005 r.) podatnik Urząd Miejski zwrócił się do organu podatkowego z wnioskiem o udzielenie pisemnej informacji o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego, przedstawiając następujący stan faktyczny: w celu wyłonienia wykonawcy do realizacji zadania Urząd