Usługi fryzjerskie oraz wydatki dotyczące zakupu strojów jako koszt uzyskania przychodów w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą (oprawa artystyczna wydarzeń muzycznych).
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej określonych wydatków w związku z pełnieniem zawodu aktora (kosmetyki, zabiegi fryzjerskie, catering, psychoterapeuta i wiele innych)
Stawka podatku VAT w wysokości 8% dla świadczonych usług fryzjerskich oraz korekta.
w zakresie zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 8% dla świadczonych przez Wnioskodawczynię usług modelowania fryzury oraz strzyżenia z modelowaniem
możliwości opodatkowania przychodów z tytułu świadczenia usług pielęgnacji zwierząt, jako psi fryzjer ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8%
Czy istnieje możliwość opodatkowania działalności gospodarczej polegającej na usługach fryzjerskich na karcie podatkowej, w sytuacji opodatkowania przychodów z najmu części budynku zryczałtowanym podatkiem dochodowym?
Brak możliwości odliczenia podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych.
Prawo do odliczenia kwoty podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych.
W zakresie prawa do odliczenia części podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych i bieżących ponoszonych obecnie i w przyszłości przez Gminę na inwestycje, które są lub zostaną przekazane zakładowi i które są/będą wykorzystywane jednocześnie do działalności gospodarczej oraz do działalności innej niż gospodarcza, w oparciu o sposób określenia proporcji właściwy dla zakładu wg wzoru określonego
Zwolnienie z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących w związku z wykonaniem usługi strzyżenia psów.
Czy Wnioskodawca może skorzystać ze zwolnienia z obowiązku stosowania kasy rejestrującej wykonując usługę strzyżenia psów (96.09.Z) na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej?
Wnioskodawca świadcząc usługi w zakresie fryzjerstwa na rzecz klientów Spółki, może skorzystać z opodatkowania w formie karty podatkowej.
obowiązek rejestracji na kasie rejestrującej usług fryzjerskich świadczonych na podstawie umowy zawartej ze spółką
Czy cała należność za usługę fryzjerską powinna być opodatkowana stawką 8% bez wyodrębniania z podstawy opodatkowania wartości zużytych materiałów i kosmetyków?
Czy w spisie z natury na dzień 31 grudnia 2013 r. powinny być ujęte pozostałe, niezużyte szampony, farby, maseczki i odżywki?
możliwości opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym w formie karty podatkowej usług fryzjerskich
Wskazać należy, że wybór metody opodatkowania przychodów z działów specjalnych produkcji rolnej, tj. hodowli psów rasowych, należy do podatnika, z tym zastrzeżeniem, że wybraną metodę powinien stosować konsekwentnie przez cały rok podatkowy.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie sposobu ewidencjonowania wydatków w prowadzonej podatkowej księdze przychodów i rozchodów.
Zakres możliwości opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym w formie karty podatkowej usług fryzjerskich.
1. Czy wymienione materiały rozpoczęte, otwarte w czasie trwania usług stanowią podstawę do zmiany stanu produktów i muszą być ujęte w spisie z natury, jeżeli zostały otwarte i na dzień 31 grudnia są częściowo zużyte do wykonywania usług? 2. Czy pomimo ich rozpoczęcia, częściowego zużycia, powinny być objęte spisem z natury na koniec roku podatkowego, np. według procentowego oszacowania ich zawartości