Gdy zrezygnują Państwo ze zwolnienia z opodatkowania VAT, to sprzedaż Nieruchomości będzie wyłączona z opodatkowania w PCC na podstawie art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o PCC.
Skoro sprzedaż Nieruchomości będzie podlegała faktycznemu opodatkowaniu VAT i nie będzie z tego podatku zwolniona (bo Strony zrezygnują ze zwolnienie w zakresie w jakim ono przysługuje), to do opisanej transakcji znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o PCC. Tym samym sprzedaż nie będzie podlegała opodatkowaniu PCC.
Skoro omawiana we wniosku planowana sprzedaż prawa użytkowania wieczystego gruntu oraz własności Budynków, Budowli, pozostałych naniesień i pozostałych składników podlega faktycznemu opodatkowaniu podatkiem VAT i nie jest z tego podatku zwolniona (bo Strony transakcji rezygnują ze zwolnienia w takim zakresie, w jakim zwolnienie to im przysługuje), to do opisanej transakcji znajdzie zastosowanie wyłączenie
W zakresie skutków podatkowych sprzedaży Ruchomości w ramach Transakcji.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia w 2024 r. umów sprzedaży (…) lokali mieszkalnych, w wykonaniu umowy przedwstępnej zawartej w 2022 r.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia w 2024 r. umów sprzedaży (…) lokali mieszkalnych, w wykonaniu umowy przedwstępnej zawartej w 2022 r.
Skoro planowana sprzedaż Nieruchomości będzie podlegała faktycznemu opodatkowaniu VAT i nie będzie z tego podatku zwolniona (bo Strony transakcji zrezygnują ze zwolnienia jakie im będzie przysługiwało), to do opisanej transakcji znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) uPCC.
Zostały przesłanki do zastosowania zwolnienia z art. 9 pkt 17 ustawy o PCC - posiada Pani udziały w 3 nieruchomościach, ale nie przekraczają one 50% i zostały one nabyte w drodze dziedziczenia. Pani partner – jak Pani wskazała – nie posiada i nie posiadał żadnej nieruchomości, ani udziału w nieruchomości.
Mając na uwadze fakt, że posiada Pani udziały w dwóch nieruchomościach (udział 1/2 w domu jednorodzinnym oraz udział 1/6 w lokalu mieszkalnym), a udziały te zostały nabyte przez Panią w drodze dziedziczenia, w przedmiotowej sprawie znajdzie zastosowanie przepis art. 9 pkt 17 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych jeżeli w istocie oprócz ww. udziałów w nieruchomościach nie posiada Pani żadnych
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy przeniesienia ogółu praw i obowiązków w spółce komandytowej.
W zakresie skutków podatkowych sprzedaży prawa użytkowania wieczystego gruntu wraz z zabudowaniami.
Mając na uwadze fakt, że Pani mąż jest już właścicielem innej nieruchomości mieszkalnej do planowanej umowy sprzedaży nieruchomości nie znajdzie zastosowania przepis art. 9 pkt 17 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Warunkiem do skorzystania z ww. zwolnienia w niniejszej sprawie – gdy nieruchomość nabywana jest na współwłasność – jest to, żeby Pani oraz Pani mąż nie posiadali wcześniej nieruchomości
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży działki rolnej.
Skoro zarówno Pan, jak i Pana partnerka nie byliście wcześniej właścicielami żadnych nieruchomości mieszkaniowych lub spółdzielczego prawa własnościowego (w tym udziałów w takich nieruchomościach lub prawie) to w takiej sytuacji przy zawieraniu umowy sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego mógł Pan skorzystać ze zwolnienia z podatku od czynności cywilnoprawnych określonego
Skutki podatkowe odkupu przedmiotów od klienta w celu ich wynajmowania klientowi za wynagrodzeniem i końcowym odkupem przez klienta.
Skutki podatkowe odkupu przedmiotów od klienta w celu ich wynajmowania klientowi za wynagrodzeniem i końcowym odkupem przez klienta.
Do opisanej transakcji sprzedaży nieruchomości znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Uznania sprzedających za podatników, opodatkowania transakcji sprzedaży, niezabudowane tereny budowlane,rejestracji sprzedających jako podatników podatku VAT, udokumentowania dostawy Nieruchomości fakturą (fakturami), uprawnienia kupującego do obniżenia kwoty podatku VAT należnego o kwotę podatku VAT naliczonego z tytułu Transakcji.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy sprzedaży Nieruchomości.
Skoro transakcja sprzedaży udziałów w Nieruchomości (działce) będzie faktycznie w całości opodatkowana VAT i nie będzie z tego podatku zwolniona, to do opisanej transakcji znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o PCC.