Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków na organizację spotkań o charakterze szkoleniowo-integracyjnym (z wyłączeniem wydatków na usługi noclegowe i gastronomiczne) w części dot. pracowników biorących w nich udział i brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od ww. wydatków w części dot. pozostałych podmiotów biorących w nich udział.
Możliwość zaliczenia wydatków na organizację spotkań o charakterze szkoleniowo-integracyjnym do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT.
Wydanie interpretacji indywidualnej - dotyczy zaliczenia wydatków związanych z pracownikami do kosztów uzyskania przychodu
Ustalenie, czy Szkolenia, nabywane przez Spółkę od Nierezydentów mieszczą się w katalogu wskazanym w art. 21 ust. 1 ustawy o CIT, a w związku z tym czy Spółka jest obowiązana do pobrania zryczałtowanego podatku u źródła przy wypłacie na rzecz Nierezydentów wynagrodzenia z tytułu udziału w Szkoleniach jego współpracowników.
Zwolnienia przedmiotowego od podatku od dochodów wskazanego w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT.
Brak opodatkowania zwrotu kosztów szkoleń przez pracowników na rzecz Spółki.
Prawo do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących nabycie usług szkoleniowych.
Ustalenie czy ponoszone przez Spółkę wydatki nie podlegają opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek.
Zwolnienie od podatku świadczenia usług szkoleniowych na rzecz lekarzy weterynarii oraz studentów weterynarii.
Czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu wydatki na organizację imprez integracyjnych dla pracowników opisanych w stanie faktycznym?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na szkolenie współpracowników.
Czy ponoszone przez Spółkę koszty szkoleń będą stanowić wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą i będą podlegały opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek, a w szczególności czy będą stanowiły, tzw. ukryte zyski lub wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą, o których mowa w art. 28m ust. 1 pkt 2 i 3 ustawy o CIT?
Zwolnienie od podatku VAT usług szkoleniowych z zakresu spawania dla spawaczy, monterów i przepalaczy, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy.
Udział pracowników w wydarzeniach edukacyjnych sfinansowanych przez Państwa stanowić będzie przychód ze stosunku pracy, zwolniony z podatku dochodowego od osób fizycznych. Nie będą Państwo zobowiązani do obliczenia i pobrania zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych od ww. świadczeń.
Jeżeli w ramach wydatków ponoszonych na organizację Spotkań integracyjnych nabywać będą Państwo usługi gastronomiczne, to nie będzie w stosunku do tych wydatków przysługiwało Państwu prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Wydatki ponoszone przez Państwa na Szkolenia dla Freelancerów spełniają przesłanki uznania ich za koszty uzyskania przychodów.
Wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie: ‒ uznania poniesionego wydatku na sfinansowanie szkolenia pracownika za koszt uzyskania przychodu inny niż bezpośrednio związany z przychodem; ‒ zaliczenia poniesionego wydatku na sfinansowanie szkolenia Pracownika do kosztów uzyskania przychodów proporcjonalnie do długości okresu trwania szkolenia.
Tym samym stwierdzić należy, że świadczone przez Pana usługi szkoleniowe dla wychowawców wypoczynku korzystają ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a) ustawy.
Wnioskodawca jest uprawniony do zaliczenia Wydatków związanych z wyjazdem szkoleniowo integracyjnym do kosztów uzyskania przychodów.
Wydatki ponoszone przez Państwa na szkolenia (początkowe, uzupełniające i merytoryczne) dla Pracowników i Ekspertów (Uczestnicy) spełniają przesłanki uznania ich za koszty uzyskania przychodów.
Wydatki ponoszone przez Państwa na szkolenia dla Pracowników i Ekspertów spełniają przesłanki uznania ich za koszty uzyskania przychodów.
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na szkolenia.
Uczestnictwo w szkoleniach pracowników spółki i pracowników agencji pracy tymczasowej nie stanowi dla nich przychodu, zatem na spółce nie ciążą obowiązki płatnika i obowiązki informacyjne. W sytuacji gdy w szkoleniu uczestniczy ekspert – osoby prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą i z tego tytułu uzyska przysporzenie majątkowe, to uzyskają przychód, który muszą doliczyć do przychodów z działalności
Uczestnictwo w szkoleniach pracowników spółki i pracowników agencji pracy tymczasowej nie stanowi dla nich przychodu, zatem na spółce nie ciążą obowiązki płatnika i obowiązki informacyjne. W sytuacji gdy w szkoleniu uczestniczy ekspert – osoby prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą i z tego tytułu uzyska przysporzenie majątkowe, to uzyskają przychód, który muszą doliczyć do przychodów z działalności