Opodatkowanie przychodów uzyskanych po rozwiązaniu stosunku służbowego.
Obowiązki płatnika w związku z wykorzystywaniem przez pracownika samochodu prywatnego do celów służbowych.
Obowiązki płatnika w związku ze sfinansowaniem wydatków dotyczących udziału reprezentantów spółki w turniejach pokerowych.
Obowiązki płatnika w związku z wykorzystywaniem przez pracownika samochodu służbowego do celów prywatnych.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z przekazaniem bonów pracownikom.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z przekazaniem bonów pracownikom.
Wykorzystywanie przez pracowników samochodu służbowego wyłącznie do celów służbowych – obowiązki płatnika
Obowiązki płatnika związane z nieodpłatnym przyznaniem udziałów pracownikom i współpracownikom spółki.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika związanych z możliwością zastosowania 50% stawki kosztów uzyskania przychodu.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązku podatkowego.
W którym momencie pracownicy Wnioskodawcy uzyskają przychód ze stosunku pracy w rozumieniu art. 12 ust. 1 w zw. z art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r. poz. 361; dalej: ustawa PDOF) - czy w momencie zasilenia punktami ich indywidualnych kont w Systemie Kafeteryjnym finansowanym ze środków ZFŚS, czy w momencie wymiany punktów na określone
Skutki podatkowe udziału pracowników w spartakiadzie sportowej (spotkaniu integracyjnym).
Czy w świetle art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy PIT finansowane przez Spółkę ze środków zgromadzonych w ZFŚS świadczenie w postaci przyznania punktów podlegających wymianie na karnety/wejściówki/bilety/kody wstępu na wydarzenia artystyczne, kulturalne oraz na usługi sportowe, rekreacyjne korzysta ze zwolnienia od opodatkowania, w związku z czym na Spółce nie będzie ciążył obowiązek odprowadzania zaliczek
Moment powstania przychodu z tytułu przyznanej funkcjonariuszowi służby więziennej pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego.
Skutki podatkowe ponoszenia przez pracodawcę kosztów abonamentów medycznych na rzecz pracowników
w zakresie momentu powstania po stronie pracowników przychodu ze stosunku pracy z tytułu świadczeń rzeczowych za pośrednictwem Systemu oraz obowiązków Spółki jako płatnika
Czy otrzymana przez pracownika zatrudnionego na podstawie umowy o pracę kwota z tytułu zwrotu kosztów przeniesienia służbowego jest wolna od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 § 1 pkt 14 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t. j. Dz. U. z 2012, poz. 361)?
Czy w opisanej sprawie można zastosować zapis ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych zwalniającym niniejszą należność (artykuł 21 ust. 1 pkt 18)?
Dochód powstały w momencie realizacji warrantów subskrypcyjnych, w wysokości nadwyżki pomiędzy wartością rynkową objętych (nabytych) akcji a wydatkami poniesionymi na ich objęcie (nabycie) nie podlega opodatkowaniu w dacie objęcia akcji. Na mocy art. 24 ust. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, następuje odroczenie opodatkowania do momentu odpłatnego zbycia akcji.
Czy dofinansowanie z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych wycieczek, wczasów pod gruszą zorganizowanych wczasów zwolnione jest z podatku dochodowego na mocy znowelizowanego przepisu art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy koszty wynajmu lokalu mieszkalnego dla funkcjonariusza Służby Więziennej należy uznawać za przychód pracownika podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?