Interpretacje

Interpretacja
30.10.2024 Podatki

Czy w sytuacji opisanej we wniosku syndyk masy upadłości ma prawo do złożenia wniosku o stwierdzenie nadpłaty w podatku dochodowym od osób fizycznych za lata 2017/2018 (czynność techniczna) bez dokonywania korekt deklaracji PIT36L.

Interpretacja
19.01.2024 Podatki

Wniosek wspólny do tyczy skutków podatkowych wniesienia ZCP do Spółki Przejmującej.

Interpretacja
06.06.2023 Podatki

Po stronie mieszkańców prowadzących oraz nieprowadzących działalności gospodarczej nie powstanie przychód w podatku dochodowym od osób fizycznych z tytułu udzielonej dopłaty do ceny wody oraz ceny odprowadzania ścieków.

Interpretacja
08.02.2023 Podatki

Czy przychód z nieodpłatnego świadczenia w postaci udzielonych poręczeń Wnioskodawcy powstał jednorazowo w dacie udzielenia poręczenia tj. w dacie zawarcia umowy poręczenia pomiędzy wierzycielem i poręczycielami oraz złożenia oświadczeń poręczycieli o zobowiązaniu się względem wierzyciela do wykonania zobowiązania kredytobiorcy (Wnioskodawcy), niezależnie od okresu trwania Umów (wydłużonych aneksami

Interpretacja
10.11.2022 Podatki

W zakresie ustalenia, czy: - prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że opisany we wniosku w ramach zdarzenia przyszłego zespół składników materialnych i niematerialnych przeniesiony w ramach podziału na Spółkę 1 i zespół składników materialnych i niematerialnych przeniesiony w ramach podziału odrębnie na Spółkę 2, będzie stanowił każdy z osobna zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art

Interpretacja
11.01.2022 Podatki

Czy wskutek pełnienia przez Prezesa Zarządu Wnioskodawcy swojej funkcji bez wynagrodzenia, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT?

Interpretacja
17.11.2020 Podatki

czy opisane we wniosku sytuacje w których towar zawrócono lub nie wyjechał on z magazynu podatnika stanowią przychód podatkowy w rozumieniu art. 12 ust. 3 updop

Interpretacja
03.11.2020 Podatki

Kwestia określenia momentu dokonania korekty przychodów w przypadku fałszywego zamówienia.

Interpretacja
09.10.2020 Podatki

Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w przypadku Usług customizacji za datę określającą moment powstania obowiązku podatkowego w CIT należy przyjąć datę odbioru Usługi customizacji lub datę odbioru poszczególnych Etapów, tj. datę akceptacji prac przez Klienta wskazaną na protokole odbioru? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)

Interpretacja
10.06.2020 Podatki

W zakresie w zakresie ustalenia: -kiedy w stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym nr 1 powstaje w Spółce przychód należny z tytułu świadczenia usług w rozumieniu updop, -kiedy w stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym nr 2 powstaje w Spółce przychód należny z tytułu świadczenia usług w rozumieniu updop, -kiedy w stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym nr 3 powstaje w Spółce przychód należny z tytułu świadczenia

Interpretacja
14.07.2017 Podatki

w zakresie momentu uzyskania przychodu z tytułu Prowizji za przygotowanie, udzielenie i korzystanie z Pożyczki (dot. pożyczki na okres do 30 dni)

Interpretacja
14.10.2016 Podatki

Czy kwota nieuregulowanych należności z tytułu wystawionych w 2013 r. faktur jest wierzytelnością nieściągalną, dla której można dokonać odpisu aktualizującego i zaliczyć te odpisy w koszty uzyskania przychodu? Czy może dla pomniejszenia przychodu o kwotę tej należności (niezapłaconej), którą sąd w wyroku uznał za nienależną, Wnioskodawca winien wystawić fakturę korygującą i skorygować przychód?

Interpretacja
20.09.2016 Podatki

w zakresie: Czy strata z tytułu sprzedaży przedawnionych wierzytelności, które były uprzednio zaliczone do przychodów należnych Spółki, stanowić będzie dla Spółki koszt podatkowy?

Interpretacja
15.12.2015 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia przychodu podatkowego z tytułu sprzedaży energii elektrycznej Prosumentowi, ustalenia kosztów uzyskania przychodów w związku z wypłatą Prosumentowi wynagrodzenia z tytułu nabytej energii elektrycznej oraz ustalenia skutków podatkowych w przypadku gdy żadna ze stron nie będzie miała obowiązku zapłaty wynagrodzenia drugiej stronie.

Interpretacja
30.09.2015 Podatki

Otrzymanie środków pieniężnych oraz wierzytelności pożyczkowych udzielonych przez spółkę komandytową, a także wierzytelności zarachowanych jako przychód należny w spółce komandytowej nie będzie skutkować dla Wnioskodawcy powstaniem przychodu, stosownie do art. 14 ust. 8 w związku z art. 14 ust. 3 pkt 10 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Interpretacja
17.07.2015 Podatki

Wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy strata z tytułu sprzedaży przez Spółkę przedawnionych wierzytelności handlowych, które uprzednio były zaliczone do przychodów należnych, stanowić będzie koszt podatkowy.

Interpretacja
15.04.2015 Podatki

W związku z powyższym stanem faktycznym powstaje pytanie, czy obowiązek zapłaty podatku dochodowego przez wspólnika Spółki Sprzedającej - Wnioskodawcę: od wynagrodzenia opisanego w lit b) tj. elementu zmiennego (zwanego dalej dopłatami) płatnego w zdefiniowanym 6 - letnim okresie po zakończeniu Transakcji, którego wystąpienie oraz wysokość jest uzależniona od osiągnięcia przez nabytą jednostkę biznesową

Interpretacja
24.04.2014 Podatki

Czy w opisanym stanie faktycznym sprawy, wierzytelność nabyta przez spółkę jawną na podstawie art. 518 par 1 pkt 1 Kodeksu cywilnego w związku ze spłaceniem przez spółkę jawną zobowiązania spółki akcyjnej wobec sp. z o.o., może, na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 20 w zw. z art. 23 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zostać odpisana i potraktowana jako koszt uzyskania przychodu Wnioskodawcy

Interpretacja
24.12.2013 Podatki

Skutki podatkowe umorzenia dobrowolnego akcji spółki komandytowo-akcyjnej oraz ustalenia momentu powstania przychodu jeżeli wynagrodzenie za umarzane akcje zostanie wypłacone w transzach.

Poprzednia Następna