Czy Urząd Gminy właściwie dokonał pobrania zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych od wypłaconych wynagrodzeń (na rzecz osób, z którymi nie zawarto umowy o pracę), kwalifikując je jako przychody ze stosunku pracy?
Czy powinna ewidencjonować w podatkowej księdze przychodów i rozchodów przychody uzyskane z tytułu wystawionych rachunków dla prokuratur, sądów, organów administracji państwowej, za wykonanie tłumaczeń zleconych przez te organy, oraz czy powinna skorygować przychody wykazane w podatkowej księdze i deklaracje miesięczne PIT-5L o rachunki wystawione dla sądów, prokuratur itp.
dotyczy wynagrodzenia za pracę przy realizacji projektu "Ośrodki przedszkolne - szansa na dobry start", w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich 2004-2006, współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny.
w przedmiocie opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych wynagrodzeń osób, zatrudnionych przy realizacji projektów w ramach Pomocy Technicznej Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwoju Zasobów Ludzkich i Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz wynagrodzeń osób, zatrudnionych przy realizacji projektów z programu PHARE. US.VI/I-415-133-III/05, postanowienie w sprawie
Czy płatnik postąpił prawidłowo wykazując w PIT-4 za lipiec 2006 zaliczkę na podatek od wynagrodzenia wypłaconego 10 sierpnia 2006, należnego za lipiec 2006?
Czy zaliczki na podatek dochodowy od wypłaconych za miesiąc grudzień 2005 r. w miesiącu styczniu 2006 r. mają być zaokrąglone do pełnych złotych czy pełnych dziesiątek groszy.
Pytanie w sprawie możliwości dokonania przez płatnika korekt deklaracji PIT-4 i informacji PIT-11/8B za 2005 rok.
Czy podatnik powinien odprowadzić podatek tylko od otrzymanej części wynagrodzenia, kiedy powstał obowiązek podatkowy od wystawionej faktury, jaką wartość podatku należy odprowadzić za wykonaną pracę?
Obowiązki płatnika w przypadku zatrudnienia pracowników za granicą (Holandia) powyżej 183 dni.
1. Czy od wypłaconego w Polsce wynagrodzenia w EURO w przeliczeniu na PLN, ustalonego dezyzją sądu, należy potrącić podatek wg stawek podatkowych obowiązujących w Polsce w 2005 r., pomniejszając podstawę opodatkowania o diety z uwzględnieniem kosztów uzyskania przychodu jakie obowiązują w 2005 r. ?2. Czy wypłacić wynagrodzenie wg zasad określanych wyżej, jednak nie uwzględniając kosztów uzyskania przychodu
Czy wynagrodzenie wypłacone przez Spółkę z o.o. z tytułu umowy - zlecenia podlega zwolnienieniu od opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym - ( .... ), określone tym przepisem kryteria dla skorzystania z przedmiotowej ulgi zostały spełnione. Zdaniem Podatnika Spółka ta wyłoniona w wyniku przetargu, bezpośrednio nadzoruje wykonawstwo robót remontowych drogi krajowej
Czy przychody adwokatów pochodzące z wykonania zadań zleconych przez sąd należy kwalifikować do przychodów, o których mowa w art. 10 ust. 1 pkt 2 oraz art. 13 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fzycznych?
Ja należy opodatkować wynagrodzenie z tytułu zawartych umów zleceń, czy zwrot dojazdu powinien być ewidencjonowany w książce przebiegu przejechanych kilometrów. PB-3/005-SIP-141/05, decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Czy odsetki od nie wypłaconego wynagrodzenia za stosowanie wynalazku są wolne od podatku dochodowego? 1401/FB-79/EJ/05, decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego
W roku 1996 została wypłacona pomoc finansowa na budownicto mieszkaniowe, która następnie w roku 2004 została umorzona. W ocenie podatnika płatnik nienależnie pobrał podatek dochodowy od osób fizycznych od umorzonej w 2004 r. kwoty pomocy.
Podatnik w 2003r. uzyskał wyrok Sądu Rejonowego -Wydział Pracy, w którym zasądzona została kwota z tytułu wynagrodzenia za pracę w kwocie 3.540,34 zł /netto/ wraz z odsetkami za zwłokę. Wykonanie tego wyroku nastąpiło na podstawie egzekucji komorniczej w 2004r. w dwóch ratach. Kto w tych okolicznościach jest płatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych od wypłaconego wynagrodzenia netto?
Informacja dotyczący opodatkowania wynagrodzenia z tytułu zawartej pomiędzy syndykiem masy upadłości a osobą fizyczną, która zmarła przed dokonaniem wypłaty.
Czy dochody pracownika oddelegowanego przez firmę z siedzibą w Korei do pracy w firmie mającej przedstawicielstwo w Polsce podlegają opodatkowaniu na terytorium Polski?
Czy firma jako płatnik jest zobowiązana do pobierania zaliczki na podatek dochodowy od wynagrodzenia wypłaconego po zmarłym pracowniku osobie wskazanej w postanowieniu sądowym?
Czy płatnik ma obowiązek kontrolować zmianę wysokości dochodu osiąganego w ciągu roku podatkowego przez pracownika, który złożył oświadczenie o wspólnym opodatkowaniu z małżonkiem, aby w odpowiednim momencie zastosować prawidłową skalę podatkową?
Gdzie należy odprowadzić podatek dochodowy od wynwgrodzenia osoby zatrudnionej na umowę zlecenie, która mieszka w Niemczech i tam wykonuje zleconą pracę ?
Podatnik jest osobą fizyczną świadczącą pracę w charakterze syndyka oraz na zlecenie Urzędu Wojewódzkiego w charakterze zarządcy komisarycznego:1. Czy otrzymywane z tego tytułu wynagrodzenia podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?2. Kiedy powstaje obowiązek rejestracji w podatku VAT?3. Co stanowi podstawę naliczania podatku VAT? 4. Kto jest płatnikiem zaliczek na podatek dochodowy od
Osoba pobierająca świadczenie emerytalne z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego została ustanowiona przez Sąd Rejonowy, z wniosku firmy X, zarządcą nieruchomości należących do dłużników nie spłacających zadłużenia firmie X. Czy od przyznanego wynagrodzenia powinny zostać odprowadzone jakieś środki do urzędu skarbowego?