Zaliczenie do pośrednich kosztów uzyskania przychodów Wpłat na rzecz klientów w związku z zawartymi ugodami oraz stosowanie zaniechania poboru podatku dochodowego od osób prawnych od dochodu odpowiadającego równowartości kwoty Umorzenia w części kapitałowej przypadającej na kredyty mieszkaniowe, od której następuje zaniechanie poboru podatku dochodowego od osób fizycznych.
Ustalenie, czy wydatki poniesione przez Państwa na Prace aranżacyjne związane z adaptacją Lokali do potrzeby poszczególnych Najemców mogą być rozpoznawane proporcjonalnie do czasu trwania umowy najmu danego lokalu.
Moment poniesienia kosztów realizacji przedsięwzięcia deweloperskiego.
Spółka będzie uprawniona do zaliczenia wydatków poniesionych na przebudowę odcinka drogi publicznej do kosztów uzyskania przychodu. Wydatki poniesione na budowę drogi publicznej stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodu inne niż bezpośrednio związane z przychodami, stosownie do treści art. 15 ust. 4d u.p.d.o.p. Wydatki poniesione na przebudowę odcinka drogi publicznej przez Spółkę można zaliczyć
Możliwość zaliczenia oraz momentu poniesienia wydatków z tytułu wnoszonych wkładów finansowych na realizację Projektu.
Wydatki związane ze zwrotem nakładów na prace aranżacyjne mogą stanowić tzw. koszty pośrednie rozliczane proporcjonalnie do czasu trwania poszczególnych umów najmu lokali.
Sposób kwalifikacji do źródeł przychodów odsetek, prowizji oraz różnic kursowych od kredytu walutowego zaciągniętego na sfinansowanie nabycia udziałów.
Moment ujęcia w kosztach uzyskania przychodu zasądzonych wyrokiem opłat z tytułu zaległego czynszu i odsetek.
Opodatkowanie dochodów pochodzących z działalności gospodarczej osiągniętych z realizacji nowej inwestycji określonej w decyzji o wsparciu.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłat przyłączeniowych.
Koszty pośrednie przekraczające w całości rok podatkowy, w którym zostały udokumentowane, powinny zostać rozliczone w kosztach podatkowych roku, którego dotyczą na podstawie art. 15 ust. 4d zdanie drugie updop.
Wydatki poniesione na zakup Nieruchomości Drogowej można zaliczyć w koszty uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 w zw. z art. 16 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz rozpoznanie momentu jako koszty bezpośrednie.
Wydatki poniesione na Inwestycję drogową, stanowiące dla Spółki koszt uzyskania przychodów rozpoznawany w dacie nieodpłatnego przekazania Inwestycji drogowej na rzecz Gminy.
Moment zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków wynikających z nieopłaconych faktur.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na prace adaptacyjne fit out oraz ustalenie momentu rozpoznania kosztów.
Czy wydatki poniesione przez Nabywcę na nabycie Portfolio należy uznać za pośrednie koszty uzyskania przychodu, które Wnioskodawca może rozpoznać w dacie poniesienia?
Możliwość kwalifikacji pośrednich kosztów do dwóch źródeł przychodów przy nabyciu udziałów/akcji.
1. Czy zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o PDOP koszty związane z wprowadzeniem i administrowaniem Programu motywacyjnego, a także koszty Kwot Rozliczenia, wypłacane Uczestnikom, będą stanowiły jego koszty uzyskania przychodu? 2. Czy zgodnie z art. 15 ust. 4g ustawy o PDOP, koszty związane z wprowadzeniem i administrowaniem Programu motywacyjnego, a także koszty Kwot Rozliczenia będą podlegały rozpoznaniu
1. Czy koszt uzyskania przychodu ponoszonego przez Wnioskodawcę z tytułu zapłaty na rzecz Licencjodawcy opłaty licencyjnej, stanowi koszt uzyskania przychodu o którym mowa w art. 15 ust. 4d UCIT, potrącany do celów podatkowych w dacie poniesienia (tzw. pośredni koszt) , a tym samym jeżeli Faktura Finalna zostanie wystawiona i otrzymana w roku podatkowym następującym po roku, którego dotyczy powinna
Uznanie zapłaty miesięcznej opłaty okresowej w podwyższonej wysokości za koszt uzyskania przychodu podlegający potrąceniu w dacie poniesienia i brak obowiązku podziału opłaty okresowej leasingu na „część kapitałową” i „część odsetkową” oraz potraktowanie całej raty leasingu operacyjnego jako koszt uzyskania przychodu - tj. bez stosowania limitu z art. 15c ustawy o CIT.
Alokacja kosztów pośrednich do działalności zwolnionej z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34a i działalności opodatkowanej oraz możliwość skorzystania z ulgi B+R.
Czy Spółce przysługuje prawo do zaliczenia kosztu najmu miejsc postojowych do kosztu uzyskania przychodów jako tzw. kosztu pośredniego (kosztu innego niż bezpośrednio związany z przychodami, o którym mowa w art. 15 ust. 4d ustawy o CIT).
Czy koszty usług świadczonych przez Spółkę C za okres począwszy od 2018 r., którymi Spółka została obciążona na podstawie faktur wystawionych przez Spółkę C, mogą być przez Wnioskodawcę uznane za koszty uzyskania przychodu zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT; - Czy koszty te powinny zostać zaliczone przez Wnioskodawcę do pośrednich kosztów uzyskania przychodu i być ujmowane w dacie ich poniesienia