Dotyczy ustalenia, czy Kaucja wpłacona przez Wnioskodawcę tytułem przystąpienia do Aukcji OZE stanowi dla niego koszt uzyskania przychodu, potrącany podatkowo w dacie ujęcia wydatku w księgach rachunkowych, jednakże nie wcześniej niż w momencie, kiedy wydatek ten stał się definitywny.
Prawo do pomniejszenia VAT należnego o cały VAT naliczony z nabycia w przypadku zatrzymania kaucji gwarancyjnej
Czy potrącając kaucję na skutek niedotrzymania przez rolnika ryczałtowego zapisów umowy między stronami, Wnioskodawca ma prawo do zaliczenia do kosztów podatkowych całej wartości netto zakupionego produktu.
Możliwość oraz moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zapłaconej kaucji z aukcji OZE, która nie zostanie Spółce zwrócona.
Możliwość oraz moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zapłaconej kaucji dot. aukcji OZE, która nie zostanie Spółce zwrócona.
Dotyczy ustalenia, czy obowiązek podatkowy w podatku VAT wystąpi w dniu wydania lokalu oraz skutków podatkowych w podatku VAT zawarcia umowy rezerwacyjnej, przyjęcia opłaty rezerwacyjnej oraz przekazania opłaty rezerwacyjnej na rachunek powierniczy.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawionych przez podmioty trzecie za wykonane naprawy i usuwane usterki. Sposob dokumentowania rozliczenia kosztów napraw i usuwania usterek z Generalnym Wykonawcą.
Moment powstania obowiązku podatkowego w związku ze sprzedażą lokalu.
Niepodleganie opodatkowaniu kaucji za żetony i wykorzystanie jej jako zabezpieczenia ewentualnego zniszczenia infrastruktury, jej uszkodzenia i nie zwrócenia żetonów, tak samo jak jej zwrot graczom po zwrocie żetonów lub pozostawieniu ich innym graczom w celu kontynuacji gry.
Brak powstania obowiązku podatkowego w związku z otrzymaniem opłaty rezerwacyjnej oraz brak opodatkowania podatkiem VAT zatrzymanej przez Państwa części lub całości kwoty opłaty rezerwacyjnej w przypadku, gdy z winy Klienta nie dojdzie do zawarcia umowy deweloperskiej lub Innej umowy.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów straty z tytułu zbycia wierzytelności obejmującej kwotę kaucji gwarancyjnej.
czy w związku z zobowiązaniem z tytułu wynagrodzenia Podwykonawcy w części odpowiadającej Kaucji, termin 90 dni wynikający z art. 18f Ustawy o CIT należy liczyć od momentu zakończenia okresu gwarancyjnego
w zakresie możliwości uznania za koszt uzyskania przychodów wydatku poniesionego przez inny podmiot niż Wnioskodawca
Wnioskodawca regulując zobowiązanie wobec Podwykonawcy będzie zobowiązany do dokonania wpłaty podatku VAT wynikającego z faktury dokumentującej usługi z załącznika nr 15 i mającej wartość przekraczającą kwotę 15 000 zł na rachunek VAT Podwykonawcy w kwocie pomniejszonej w proporcji o VAT od kwoty zatrzymanej kaucji. Z kolei w sytuacji transakcji, której wartość wskazana na fakturze jest równa kwocie
Zatrzymana kwota w związku z kaucją gwarancyjną (ze względu na charakter kwoty zatrzymanej, która jest kwotą należną w związku z zabezpieczeniem należytego wykonania umowy) nie stanowią podstawy do zastosowania przez Wnioskodawcę korekty podatku należnego, zgodnie z art. 89a ustawy.
w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur zakupu dotyczących wymiany pomp ciepła zgodnie z zawartym porozumieniem
brak obowiązku stosowania mechanizmu podzielonej płatności, w przypadku zwrotu zatrzymanej kaucji przez Inwestora, Spółce lub przez Spółkę podwykonawcy