Prawo do odliczenia podatku VAT zawartego w cenie energii elektrycznej oraz usługi dystrybucji na podstawie faktur wystawionych na osobę prywatną niezawierających numeru NIP.
Skutki podatkowe otrzymywania od męża środków pieniężnych na utrzymanie i zaspokojenie potrzeb rodziny.
W zakresie skutków podatkowych otrzymywania od małżonka środków pieniężnych na prowadzenie wspólnego gospodarstwa domowego.
Skutki podatkowe posiadania wspólnego rachunku bankowego przez małżonków mających rozdzielność majątkową małżeńską.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktury dokumentującej instalacje paneli fotowoltaicznych.
Możliwości rozliczania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych świadczonych usług według stawki 8,5% w odniesieniu do usług przedstawicielskich.
Wydanie interpretacji w zakresie opodatkowania zaliczek wpłaconych przez Mieszkańców, dotacji, prawa do odliczenia, obowiązku dokumentowania wpłat za pomocą kas lub faktur, prawa do odliczenia przy budynkach użyteczności publicznej.
prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego z faktur obejmujących montaż ogniw fotowoltaicznych, z których prąd będzie wykorzystywany w gospodarstwie rolnym i gospodarstwie domowym
Wnioskodawca będący czynnym podatnikiem VAT, który posiada wspólny licznik zużycia energii elektrycznej dla gospodarstwa domowego oraz gospodarstwa rolnego, może z faktur dokumentujących zużycie energii elektrycznej odliczyć – na podstawie art. 86 ust. 1 ustawy – część podatku VAT, która w proporcji odpowiada rzeczywistemu zużyciu związanemu z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, tj. w takiej części,
Wnioskodawca nie będzie mógł odliczyć 100% podatku VAT z faktury wystawionej na Wnioskodawcę jako osobę fizyczną (bez numeru NIP).
Wnioskodawcy przysługuje prawo odliczenia w rozliczeniu rocznym składanym za 2020 r., w ramach ulgi termomodernizacyjnej wskazanej w art. 26h ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, do wysokości limitu, tj. 53 000 zł, wydatków poniesionych w 2020 r. na modernizację ogrzewania polegającą na likwidacji pieca węglowego wraz z ogrzewaczem wody, i montażu pompy ciepła oraz instalacji fotowoltaicznej
Prawo do zastosowania zwolnienia podmiotowego w sytuacji sprzedaży artykułów elektrycznych oraz artykułów gospodarstwa domowego na zasadach komisu z wykorzystaniem platform internetowych.
Brak zwolnienia z akcyzy wyrobów gazowych zużywanych na potrzeby gospodarstw domowych prowadzonych w wynajmowanych przez Wnioskodawcę mieszkaniach.
Prawo do odliczenia podatku VAT zawartego na fakturze niezawierającej numeru NIP i dokumentującej nabycie energii elektrycznej.
Spółdzielnia zużyła część węgla na ogrzewanie spółdzielczych lokali mieszkaniowych, a więc z przeznaczeniem wyrobów węglowych na cele opałowe gospodarstw domowych które stanowią lokale mieszkalne usytuowane w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych zarządzanych przez Wnioskodawcę będące w zasobach Spółdzielni, co uprawnia do zwolnienia. Należy się zgodzić ze stwierdzeniem Wnioskodawcy, że można dokonać
prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie energii elektrycznej wykorzystywanej w gospodarstwie, prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji polegającej na montażu ogniw fotowoltaicznych, z których pozyskiwany prąd będzie wykorzystywany w gospodarstwie.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia od akcyzy dla nabywanego gazu ziemnego wykorzystywanego do ogrzewania lokali mieszkalnych.
zakresie zwolnienia od akcyzy wewnątrzwspólnotowej dostawy wyrobów węglowych finalnemu odbiorcy z Republiki Czeskiej na potrzeby gospodarstwa domowego
brak obowiązku rejestracji jako podatnik VAT w związku z rozpoczęciem działalności w zakresie dostawy węgla
Prawo do nabycia w ramach zwolnienia paliwa gazowego oraz konieczności złożenia informacji, że nabyte paliwo gazowe będzie zużyte wyłącznie na cele gospodarstwa domowego.
Brak prawa do skorzystania ze zwolnienia określonego w art. 31a ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku akcyzowym.