Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu sprzedaży towarów przez Dostawcę na rzecz Spółki.
dostawa gotowych posiłków i dań; stawka podatku; dostawa wraz z usługa dowozu
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na dodatkowe koszty reklamacji
1. Czy w związku z opisaną w stanie faktycznym usługą wynajmu Terminali POS, świadczoną przez Spółkę na rzecz Akceptantów posiadających siedzibę lub stałe miejsce prowadzenia działalności na terytorium innego niż Polska państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Spółka nie będzie miała obowiązku rozpoznania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów przy przemieszczeniu Terminali POS, zgodnie z art. 13 ust
określenie podmiotu zobowiązanego do rozliczenia dostawy towarów na terytorium Polski
w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu dostawy towarów przesyłanych do nabywcy kurierem oraz ustalenia, w rozliczeniu za jaki okres Spółka może zrealizować prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem towarów od dostawcy
w zakresie uznania zbycia Nieruchomości za dostawę towaru w rozumieniu art. 7 ust. 1 ustawy.
Stawka podatku VAT dla sprzedaży gotowych posiłków i dań - 5 %, na mocy wyżej powołanego art. 41 ust. 2a w zw. z art. 146a pkt 2 ustawy
Czy w przedstawionym stanie faktycznym (w odniesieniu do dostaw już dokonanych) oraz zdarzeniu przyszłym (w odniesieniu do dostaw przyszłych) zgromadzone przez Spółkę dokumenty wymienione w Wariantach 2-6 można uznać za dowody świadczące o tym, że towary będące przedmiotem WDT zostały wywiezione z terytorium kraju i dostarczone do nabywcy na terytorium państwa członkowskiego inne niż terytorium kraju
Czy Spółka będzie miała prawo do zastosowania przy sprzedaży podkładów (a także w procedurze rozliczenia podatku VAT-7 z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, jako podatku należnego) do obniżonej stawki podatku VAT właściwej dla wyrobów medycznych w rozumieniu ustawy o wyrobach medycznych dopuszczonych do obrotu na terytorium Polski?
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania transakcji dokonywanych pomiędzy koncernami paliwowymi a Spółką za czynności podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur otrzymywanych od koncernów paliwowych w stanie prawnym obowiązującym do dnia 31 grudnia 2013 r. i od dnia 1 stycznia 2014 r.
1. Czy Wnioskodawczyni ma obowiązek wystawienia faktury VAT dla naliczenia podatku należnego i z jaką datą? 2. Kto ma być nabywcą na fakturze VAT, jako że pożyczkodawca nie chciał żadnej faktury?
Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do odprowadzenia podatku VAT od tej transakcji?
Czy faktura dokumentująca wewnątrzwspólnotową dostawę towarów powinna mieć oznaczenie odwrotne obciążenie lub inne dodatkowe adnotacje w rodzaju VAT rozlicza nabywca?
Czy Spółka ma prawo do odliczenia podatku od towarów i usług z faktur otrzymanych od Pośrednika związanych z korzystaniem z Kart Flota?
Opodatkowanie podatkiem VAT przemieszczenia towarów z terytorium Polski do magazynu zewnętrznego na terytorium Serbii i sprzedaży tych towarów klientowi serbskiemu, nieuwzględnienie ww. transakcji w deklaracji VAT-7 oraz udokumentowanie sprzedaży towarów.
Zakres wpływu przekazania samochodu osobowego na potrzeby własne na prawo do korzystania ze zwolnienia podmiotowego (określonego w art. 113 ustawy o podatku od towarów i usług).
Czy właściwą stawką stosowaną do sprzedaży (dostawy) podstawki samochodowej dla dzieci będzie stawka VAT w wysokości 8%, o której mowa w art. 41 ust. 2 ustawy o VAT?
Podatek od towarów i usług w zakresie miejsca świadczenia przy dostawie towarów.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania przemieszczenia towarów Wnioskodawcy z terytorium Polski na terytorium Republiki Czeskiej za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów, obowiązku podatkowego oraz podstawy opodatkowania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów.
1. Czy sprzedaż użytkownikowi wieczystemu prawa własności nieruchomości, którą nabył już w roku 1996 powinna być traktowana jako dostawa towaru w rozumieniu ustawy o VAT? 2. Czy powinna zatem podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
uznanie nabywanych aktywów za przedsiębiorstwo lub zorganizowaną część przedsiębiorstwa
1) Czy sprzedaż gruntu niezabudowanego nieuzbrojonego dokonana przez Zainteresowanego wspólnie z małżonkiem była czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem w sytuacji, gdy tylko małżonek prowadzi działalność gospodarczą, lecz transakcja sprzedaży określona powyżej, nie pozostawała w jej zakresie? 2) Czy podatek VAT powinien zostać naliczony i zapłacony od połowy ceny sprzedaży działki gruntu niezabudowanego