Czy wydatki poniesione przez Nabywcę na nabycie Portfolio należy uznać za pośrednie koszty uzyskania przychodu, które Wnioskodawca może rozpoznać w dacie poniesienia?
Ustalenie czy Spółka ma obowiązek pobrania podatku u źródła w związku z dokonywaniem płatności na rzecz nierezydentów z tytułu: (i) zakupu usługi dostępu do systemu monitorowania (…) - usługi monitoringu sprawności wentylacji na naczepach (…) oraz (ii) nabycia na portalach (...) prawa do używania zdjęć wyłącznie na własny użytek do celów marketingowych.
Ustalenie, czy wypłata wynagrodzenia należnego z tytułu udzielonego dostępu do bazy danych podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym z tytułu przychodów uzyskanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez podmiot niebędący polskim rezydentem podatkowym na podstawie art. 21 ust. 1 ustawy o CIT, przez co na Wnioskodawczyni nie ciąży obowiązek pobrania zaliczki na podatek na podstawie art. 26 ust
Skutki podatkowe nabycia sieci światłowodowych i przeniesienia bazy klientów.
Czy należności wypłacane przez Wnioskodawcę z tytułu nabywania dostępu do zagranicznych baz danych i informacji mieszczą się w zakresie przychodów, o których mowa w art. 21 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a w związku z tym na Wnioskodawcy ciążą obowiązki płatnika wynikające z art. 26 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Opodatkowanie przychodów ze świadczenia usług związanych z oprogramowaniem (PKWiU 62.01.1) oraz usług związanych z doradztwem w zakresie oprogramowania komputerowego (PKWiU 62.02)12% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Stawka ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych 8,5% dla przychodów z usług sklasyfikowanych według PKWIU 62.01.12.0 (usługi związane z projektowaniem i rozwojem technologii informatycznych dla sieci i systemów komputerowych).
Dot. obowiązku Wnioskodawcy jako płatnika podatku u źródła z tytułu korzystania z oprogramowania komputerowego, dostępu do wersji elektronicznych baz danych, licencji do wyświetlania filmów produktowych; pobierania certyfikatów rezydencji oraz sporządzania deklaracji CIT-10 oraz informacji IFT-2/IFT-2R.
czy Wnioskodawca jest zobowiązany do pobierania jako płatnik tzw. podatku u źródła, od przychodów osiąganych przez zagranicznych dostawców z tytułu odpłatnego prawa do korzystania z praw do korzystania oprogramowania
Brak możliwości odzyskania podatku VAT w związku z realizacją inwestycji.
Brak obowiązku poboru podatku u źródła z tytułu płatności uiszczanych za możliwość korzystania z internetowych baz danych oraz portali rekrutacyjnych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie uznania za koszty uzyskania przychodów wydatków na zakup usług związanych z gromadzeniem i udostępnianiem danych sprzedażowych, poniesionych na podstawie faktur wystawianych w ww. zakresie przez Kontrahentów.
1. Czy prawidłowe jest podejście Wnioskodawcy, że koszty ponoszone przez Wnioskodawcę na czasowe uzyskanie dostępu do danych z bazy potencjalnych klientów, będącej własnością innego podmiotu, na podstawie umowy z dnia 14.08.2013 X. (kserokopia w załączeniu do wniosku), w celu ich jednorazowego wykorzystania stanowią w całości koszty uzyskania przychodów w okresie ich poniesienia na podstawie otrzymanej
Czy dochód kontrahenta ze Stanów Zjednoczonych opisany w stanie faktycznym powinien zostać opodatkowany zryczałtowanym podatkiem dochodowym (tzw. podatkiem u źródła) w rozumieniu art. 21 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania między Polską a Stanami Zjednoczonymi?
Czy wydatki na nabycie praw i obowiązków określonych Umową stanowią podatkową wartość niematerialną i prawną (nietechniczny know-how) określoną art. 16b ust. 1 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i podlegają zaliczeniu w koszty uzyskania przychodów Spółki w postaci odpisów amortyzacyjnych dokonywanych w okresie wynikającym z art. 16m ust. 1 pkt 4 tej ustawy?
W jaki sposób Spółka powinna zaliczyć poniesione wydatki na zakup bazy danych dotyczącej wyników rozgrywek sportowych do kosztów podatkowych ? (jednorazowo, w czasie, poprzez amortyzację) ?
Czy należność z tytułu zawarcia umowy kupna-sprzedaży praw do bazy danych klientów oraz praw i obowiązków wynikających z umów handlowych z tymi klientami, stanowiąca know-how, nie mieści się w pojęciu należności licencyjnych, o których mowa w art. 12 ust. 3 umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, a w konsekwencji wypłata takiej należności nie powoduje konieczności pobrania przez Spółkę podatku u
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych związanych z zakupem bazy danych teleadresowych.
1. Czy nabyte przez Kupującego relacje z klientami mogą być uznane za informację związaną ze zdobytym doświadczeniem w dziedzinie handlowej (know - how), o której mowa w art. 16b ust. 1 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Czy w świetle przepisu z art. 16m ust. 1 pkt 4 w/w ustawy istnieje możliwość dokonywania przez Spółkę odpisów amortyzacyjnych od wartości tych praw?
1. Czy w związku z faktem, iż pierwszy rok obrotowy i podatkowy Spółki trwa od dnia 22 grudnia 2010 r. do dnia 31 grudnia 2011 r. Spółka będzie stosowała w pierwszym roku podatkowym przepisy Ustawy CIT w brzmieniu obowiązującym do dnia 31 grudnia 2010r.?2. Czy baza danych będzie stanowiła dla Spółki podlegającą amortyzacji wartość niematerialną i prawną?3. Wg jakiej wartości należy określić wartość
Datę powstania przychodu dla celów podatku dochodowego od osób fizycznych należy określić zgodnie z cytowanym powyżej art. 14 ust. 1c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Z treści tego przepisu wynika wprost, iż moment powstania przychodu należnego został ściśle związany z wystąpieniem takiego stanu faktycznego jak uregulowanie należności. Reasumując stwierdzić należy, iż Wnioskodawca uzyska
Czy dla akcjonariusza Spółki komandytowo-akcyjnej wnoszącego do niej wkład niepieniężny w postaci przedsiębiorstwa odpisy amortyzacyjne od wartości początkowej wniesionych w ramach przedsiębiorstwa wartości niematerialnych i prawnych w postaci znaku towarowego, oprogramowania CRM oraz bazy klientów stanowić będą, proporcjonalnie do udziału w zysku Spółki, koszty uzyskania przychodów.