Brak zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT importu usług pocztowych nabywanych przez Wnioskodawczynię od niemieckiego operatora pocztowego.
Prawidłowość dokumentacji eksportu realizowanego za pośrednictwem operatora pocztowego, dla zastosowania stawki 0%
Prawidłowe przeliczanie na PLN przychodu oraz kosztów uzyskania przychodów.
W zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego dla usług realizowanych w międzynarodowym obrocie pocztowym.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie określenia przychodów ze sprzedaży wysyłkowej.
Czy w związku z ww. uregulowaniami obowiązującymi operatorów publicznych (wyznaczonych) w zakresie dokumentowania usług pocztowych w obrocie międzynarodowym, Wnioskodawca zobowiązany jest do wystawiania faktur w myśl art. 106 ustawy o VAT z tytułu pobierania opłat za koszty związane z nadchodzącą pocztą międzynarodową, opłat tranzytowych oraz opłat z tytułu usług płatniczych?
w zakresie opodatkowania usług pocztowych świadczonych przez zagranicznego kontrahenta
w zakresie opodatkowania i sposobu wystawienia faktury dla usług pocztowych świadczonych na rzecz przedstawicielstwa w Polsce przedsiębiorcy zagranicznego
Czy środki pieniężne, które wpływają na rachunek bankowy Wnioskodawcy na opłacenie w imieniu kupującego kosztów przesyłki nabytego towaru, stanowią podstawę opodatkowania i podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, a tym samym rodzą obowiązek podatkowy i powinny być uwzględnianie przy obliczaniu limitu zwolnienia od podatku na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług
brak opodatkowania kwoty uiszczonej przez nabywcę towaru na pokrycie kosztów przesyłki w przypadku posiadania pełnomocnictwa do zawarcia umowy o świadczenie usług pocztowych w imieniu i na rachunek kupującego
Choć Spółka wykonuje działalność gospodarczą jak również inne czynności niemieszczące się w przedmiocie tej działalności, przepisy dotyczące odliczania podatku naliczonego zgodnie ze sposobem określenia proporcji (art. 86 ust. 2a) nie będą miały zastosowania w analizowanej sprawie.
Stawka podatku 23% dla usług pocztowych dostosowanych do indywidualnych potrzeb usługobiorców.
ustalenie czy środki pieniężne, które wpływają na rachunek bankowy Wnioskodawcy na opłacenie w imieniu kupującego kosztów przesyłki nabytego towaru, stanowią dla Niego podstawę opodatkowania i podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, a tym samym rodzą obowiązek podatkowy i powinny być uwzględnione przy obliczaniu limitu zwolnienia od podatku na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o podatku
Czy środki pieniężne, które wpływają na rachunek bankowy Wnioskodawcy na opłacenie w imieniu Kupującego kosztów przesyłki nabytego towaru, stanowią dla Niego przychód z działalności gospodarczej opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych?
Czy środki pieniężne, które wpływają na rachunek bankowy Wnioskodawcy na opłacenie w imieniu Kupującego kosztów przesyłki nabytego towaru, stanowią dla Niego przychód z działalności gospodarczej opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych?
Czy środki pieniężne, które wpływają na rachunek bankowy Wnioskodawczyni na opłacenie w imieniu Kupującego kosztów przesyłki nabytego towaru, stanowią dla Niej przychód z działalności gospodarczej opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych?
Zwolnienie od podatku świadczonych usług w zakresie przesyłek i przekazów pieniężnych;
Podatek od towarów i usług w zakresie prawidłowości dokumentowania sprzedaży drukowanych czasopism specjalistycznych i drukowanych książek wraz z usługą pakowania i wysyłką
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie przychodów.
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie opodatkowania kwot uzyskanych od kupującego na pokrycie kosztów wysyłki.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie usług pocztowych.
W analizowanej sprawie spełnione zostały przesłanki przedmiotowo-podmiotowe do objęcia opisanych usług zwolnieniem z opodatkowania podatkiem VAT, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 17 ustawy o VAT.