Opodatkowanie podatkiem od sprzedaży detalicznej sprzedaży produktów leczniczych, wyrobów medycznych oraz środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego refundowanych lub finansowanych ze środków publicznych.
braku zastosowania ograniczenia w zaliczaniu do kosztów uzyskania przychodów, na podstawie art. 15e ust. 1 ustawy o CIT
Mimo że sprzedawane części zamienne do wyrobów medycznych, o których mowa we wniosku, stanowią elementy składowe (wymienne) wyrobów medycznych, pochodzą od tego samego producenta i są możliwe do zastosowania wyłącznie w tych wyrobach medycznych, to jednak nie są samodzielnymi wyrobami medycznymi w rozumieniu ustawy o wyrobach medycznych, bowiem ww. ustawa nie przyznaje im takiego statusu. Są one odrębnym
Stawka podatki na sprzedaż wyrobu medycznego (instrumentarium logopedyczne).
W zakresie stawki podatku VAT na wyroby medyczne sprzedawane podmiotom nieprowadzącym działalności medycznej.
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla kosztów transportu związanych ze sprzedażą tlenu medycznego oraz innych gazów medycznych.
Przepisy prawa podatkowego dotyczące podatku od towarów i usług w zakresie stawki na oprawki do okularów korekcyjnych.
Czy Spółka uprawniona jest do stosowania preferencyjnej stawki VAT 7% dla sprzedawanych wyrobów antyalergicznych od momentu sklasyfikowania i skwalifikowania przez wytwórcę wyrobów jako wyrobów medycznych oraz zgłoszenia ich do rejestru wyrobów medycznych (zgłoszenie, rozumiane jako techniczna czynność złożenia wniosku do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i produktów Biobójczych
Sprzedaż gotowych okularów korekcyjnych, o ile spełniają one definicję wyrobu medycznego, należy zastosować 7% stawkę podatku VAT.
w zakresie zastosowania dla sprzedawanych wyrobów medycznych stawki podatku VAT w wysokości 7%
stawka VAT dla dostawy monitorów pracy serca, komputerów na rękę, zegarków i innych urządzeń z funkcją monitorowania pracy serca
Jeżeli akryl (metakrylan metylu), przeznaczony do wykonywania protez zębowych w pracowniach protetycznych, mieści się w szeroko pojętej definicji wyrobu medycznego w rozumieniu ustawy o wyrobach medycznych, jest dopuszczony do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i nie został wymieniony w pozostałych pozycjach załącznika, to podlega opodatkowaniu według stawki podatku w wysokości 7%?
Stawka podatku obowiązująca przy sprzedaży towarów, będących wyrobami medycznymi.
Jaką stawkę VAT należy zastosować przy dostawie okularów korekcyjnych składających się z soczewek korekcyjnych i oprawy okularowej klasyfikowanych jako wyroby medyczne w rozumieniu ustawy o wyrobach medycznych dopuszczonych do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej?
Czy w zaistniałym stanie faktycznym Wnioskodawczyni ma prawo stosować stawkę podatku w wysokości 7% od: a) dnia zgłoszenia wyrobu medycznego opisanego w poz. 106 załącznika nr 3 do ustawy o podatku od towarów i usług; b) dnia zgłoszenia tych wyrobów do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biologicznych zgodnie z pismem z dnia 29 maja 2009r., tj. od dnia 25 maja 2009
Określenie stawki podatku VAT dla usług wyposażenia dodatkowego pracowni angiografii, tj. instalacji elektrycznej, klimatyzacji, osłon i drzwi RTG.
Dostawa rezonansu magnetycznego stanowiącego wyrób medyczny podlega opodatkowaniu według stawki VAT 7%. Wykonanie usług wyposażenia dodatkowego pracowni rezonansu magnetycznego (wykonanie instalacji elektrycznej, instalacji klimatyzującej, montaż klatki Faradaya) podlega opodatkowaniu według stawki VAT 22%.
opodatkowanie dostawy i montażu wyposażenia dodatkowego wyrobu medycznego tomografu komputerowego
stawki podatku w przypadku dostawy części składowej wyrobu medycznego, która może być sprzedawana oddzielnie
Czy uzyskanie potwierdzenia rejestracji oprawek okularowych, jako wyrobów medycznych, upoważni Wnioskodawcę do stosowania obniżonej stawki 7% VAT (przy sprzedaży) do wszystkich zarejestrowanych wyrobów (modele opraw okularowych)?