Niepodleganie opodatkowaniu czynności nieodpłatnego przekazania nieruchomości na rzecz wspólników Spółki oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku z ww. czynnością.
Odpisy amortyzacyjne od nabytych środków trwałych oraz odpisy amortyzacyjne od nabytego know-how w podatku dochodowym od osób fizycznych.
Opodatkowanie przychodów ze sprzedaży budynku usługowo-mieszkalnego.
Uznanie spółki cywilnej następcą prawnym w przypadku wygaśnięcia zarządu sukcesyjnego i uznanie, że czynność przeniesienia majątku Przedsiębiorstwa w spadku stanowi – na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy – czynność wyłączoną z opodatkowania VAT.
Skutki podatkowe darowizny przedsiębiorstwa ze spółki cywilnej do jednoosobowej działalności jednego ze wspólników (kwestia przychodu oraz korekty kosztów).
Wycofanie nieruchomości ze środków trwałych Spółki cywilnej i przekazanie jej do majątków prywatnych wspólników będzie czynnością opodatkowaną podatkiem VAT na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 1 w zw. z art. 7 ust. 2 pkt 1 ustawy korzystającą ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Umowa darowizny przedsiębiorstwa – spółki cywilnej zawarta między ojcem a synem będzie korzystać ze zwolnienia z art. 4a ust. 1 pkt 1 ustawy PSD.
Skoro umowa darowizny przedsiębiorstwa będzie wiązała się z przejęciem długów, ciężarów i zobowiązań darczyńcy, to umowa ta będzie stanowiła czynności podlegającej opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Wycofanie z majątku Spółki Nieruchomości zabudowanych budynkami i Nieruchomości niezabudowanych oraz przekazania tych nieruchomości na cele osobiste Wspólników.
Niepodleganie opodatkowaniu czynności przeniesienia Nieruchomości do majątku Wspólnika spółki cywilnej oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku z ww. czynnością.
Ustalenie formy opodatkowania przychodów uzyskiwanych ze spółki cywilnej oraz jednoosobowej działalności gospodarczej.
Brak możliwości uznania poniesionych nakładów przez wspólników spółki cywilnej na nieruchomość za inwestycję w obcym środku trwałym.
Brak możliwości uznania poniesionych nakładów przez wspólników spółki cywilnej za inwestycję w obcym środku trwałym.
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności zniesienia współwłasności łącznej nieruchomości i przekazania własności udziałów w nieruchomości do majątków osobistych Wspólników.
Brak możliwości uznania nakładów poniesionych przez wspólników spółki cywilnej za inwestycję w obcym środku trwałym.
Przekazanie przez spółkę cywilną na rzecz dwóch Wspólników udziałów w wysokości 1/2 w składnikach majątkowych w ramach niepieniężnego zwrotu części wkładów nie będzie stanowić zbycia przedsiębiorstwa ani zorganizowanej części przedsiębiorstwa i nie będzie korzystać z wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Skutki podatkowe otrzymania od ojca darowizny udziałów w spółce cywilnej.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości wraz z naniesieniami, wykorzystywanej w działalności gospodarczej.
Podatek od towarów i usług w zakresie: zwolnienia od podatku VAT sprzedaży działek zabudowanych budynkiem i budowlami, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy z możliwością rezygnacji ze zwolnienia oraz obowiązku udokumentowania tej sprzedaży fakturą.
Podatek VAT w zakresie opodatkowania wkładu niepieniężnego do spółki, zastosowania zwolnienia oraz ustalenia podstawy opodatkowania.
Brak zwolnienia dla usług konserwacji zabytków z uwagi na niespełnienie przesłanki podmiotowej.