Spółka będzie uprawniona do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków spełniających definicję kosztów uzyskania przychodów wynikającą z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT, które udokumentowane będą e-fakturami wykazanymi w ewidencji, o której mowa w art. 9 ust. 1 ustawy o CIT, w przypadku gdy e-faktury będą przechowywane wyłącznie w formie elektronicznej, zgodnie z elektronicznym obiegiem dokumentów
Dopuszczalność przechowywania i archiwizowania faktur i dokumentów zrównanych z fakturami wyłącznie w formie elektronicznej oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego VAT z tak przechowywanych dokumentów.
Zachowanie prawa do odliczenia w przypadku przechowywania faktur wyłącznie w wersji elektronicznej.
Czy Spółka jako Założyciel Uczelni może wybrać formę opodatkowania ryczałt od dochodów spółek w świetle art. 28j ust. 1 pkt 5 ustawy o CIT.
Prawidłowość sposobu przechowywania faktur w formie elektronicznej, otrzymywanych w formie elektronicznej i papierowej oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z tych faktur.
Dotyczy ustalenia, czy w okolicznościach wskazanych w opisie zdarzenia przyszłego Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do zaliczenia w poczet kosztów uzyskania przychodów wydatków wynikających z Dokumentów zakupowych przechowywanych w postaci elektronicznej, w sytuacji gdy oryginalne, papierowe Dokumenty Zakupowe zostaną zniszczone zgodnie z procedurą opisaną w opisie zdarzenia przyszłego.
Dotyczy ustalenia, czy w sytuacji poniesienia przez Spółki wydatków spełniających warunki uznania ich za koszt uzyskania przychodu zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT, z których Dokumenty (ujmowane w ewidencji, o której mowa w art. 9 ust. 1 ustawy o CIT) poświadczające ich poniesienie będą przechowywane jedynie w formie elektronicznej, podczas gdy wersje papierowe zostaną zniszczone zgodnie z treścią
Dotyczy ustalenia: -czy wskazany w stanie faktycznym/opisie zdarzenia przyszłego sposób przechowywania faktur i innych dokumentów zakupowych jest zgodny z polskimi przepisami podatkowymi, w szczególności, czy faktury i inne dokumenty zakupowe otrzymane w formie papierowej, po ich digitalizacji mogą być zniszczone, - czy dokumenty księgowe otrzymane i przechowywane w sposób przedstawiony w stanie faktycznym
Przygotowując się do przeprowadzenie inwentaryzacji za rok 2024, zastanawiamy się nad możliwością zniszczenia posiadanych potwierdzeń sald z lat ubiegłych. Z którego roku możemy zniszczyć potwierdzenia sald?
Możliwość korzystania wyłącznie z elektronicznego archiwum faktur zakupowych i zachowania prawa do odliczenia z faktur tak przechowywanych.
Możliwość przechowywania wyłącznie w formie elektronicznej otrzymanych w formie papierowej faktur i innych dokumentów zrównanych z fakturami (tj. korzystania wyłącznie z elektronicznego archiwum tych faktur) oraz zachowania prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Możliwość rozliczenia podatku VAT z tytułu importu i eksportu towarów na podstawie dokumentów przechowywanych w formie elektronicznej.
Odliczenie podatku VAT naliczonego z faktur i dokumentów zrównanych z fakturami otrzymanych w formie papierowej i przechowywanych w Systemie.
Przedstawiony opis zdarzenia przyszłego wskazuje, że wypełnią Państwo, wymienione w art. 112a ustawy, warunki przechowywania otrzymanych Faktur dokumentujących zakup towarów i usług. Wypełnią Państwo również wymogi wskazane w art. 106m ustawy, odnośnie zabezpieczenia autentyczności pochodzenia, integralności treści i czytelności Faktur, które będą przechowywane wyłącznie w wersji elektronicznej, a
Przechowywanie wszystkich dokumentów fiskalnych wyłącznie w formie elektronicznej.
W zakresie możliwości uwzględnienia w kosztach uzyskania przychodu wydatków spełniających definicję kosztu uzyskania przychodu, wynikających z dokumentów cyfrowych: - przechowywanych jedynie w systemie elektronicznym, których papierowa wersja będzie zniszczona, - dokumentujących wydatki poniesione przez Pracowników w ramach podróży służbowych, których papierowa wersja będzie zniszczona.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wykazanego na fakturach, fakturach korygujących i innych dokumentach z nimi zrównanych przechowywanych wyłącznie w formie elektronicznej dokumentujących wydatki poniesione na zakup usług hotelowych na rzecz pracowników Spółki oraz usług gastronomicznych.
Możliwość przechowywania wyłącznie w formie elektronicznej paragonów fiskalnych oraz możliwość udostępniania klientowi wyłącznie faktury w formie elektronicznej i przechowywanie faktur wyłącznie w formie elektronicznej.
Dotyczy przechowywania faktur w formie elektronicznej i prawa do odliczenia podatku VAT.
Możliwość odliczenia podatku naliczonego na podstawie faktur przechowywanych w formie elektronicznej.
Skoro elektroniczna forma przechowywania dokumentów, zapewni autentyczność pochodzenia, integralność treści i czytelność, a także umożliwi dostęp do tych dokumentów, na żądanie, odpowiednim organom wskazanym w art. 112a ust. 4 ustawy, to opisany sposób archiwizowania będzie zgodny z powołanymi przepisami.
Możliwość przechowywania wyłącznie w formie elektronicznej paragonów fiskalnych.
Dotyczy prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur VAT, jeżeli będą one przechowywane wyłącznie w formie elektronicznej.
Czy Spółka prawidłowo ustali termin przechowywania ksiąg podatkowych i dokumentów z lat, w których poniosła stratę podatkową przyjmując, że lata te przedawnią się po upływie 5 lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym została złożona deklaracja podatkowa wykazująca stratę podatkową, bez względu na fakt rozliczania jej w kolejnych okresach, czyli odpowiednio za 2012 rok w 2018 roku, a za 2013