ustalenie, czy w związku z wydatkowaniem środków ze składek członkowskich na udzielenie spółce kapitałowej pożyczek, będzie/nie będzie skutkować utratą zwolnienia z art. 17 ust. 1 pkt 40 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Składki członkowskie opłacane na rzecz organizacji działających w oparciu o przepisy ustawy o organizacjach pracodawców oraz izbach gospodarczych, mogą być uznane za koszt uzyskania przychodów do wysokości limitu określonego w art. 16 ust. 1 pkt 37 lit. c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Natomiast składki opłacane na rzecz stowarzyszeń działających w oparciu o przepisy ustawy o prawie
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie prawa do zaliczenia w koszty uzyskania przychodu składki członkowskiej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie prawa do zaliczenia w koszty uzyskania przychodu składki członkowskiej
Czy dochody uzyskane przez organizację z tytułu: składek członkowskich, działalności gospodarczej, sprzedaży części nieruchomości (budynek własny) są wolne od podatku na podstawie art. 17 ust 1 pkt 4, pkt 39 i pkt 40 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych z uwagi na przeznaczenie ich na działalność statutową?
Czy w związku z organizowaniem szkoleń, seminariów dodatni wynik wynikający z sumy wpływów za szkolenie a kosztami poniesionymi, bezpośrednio związanymi z tym szkoleniem, podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy przychody i dochody Stowarzyszenia korzystają ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych?
W związku ze stanem faktycznym przedstawionym we wniosku, zrodziła się wątpliwość, czy składki na rzecz Stowarzyszenia X zrzeszającego przedsiębiorców można uznać za koszt uzyskania przychodu.
Czy składki członkowskie, opłacane przez Spółkę na rzecz Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, w granicach limitu ustawowego, o którym mowa w art. 16 ust. 1 pkt 37 lit. c) ustawy podatkowej, stanowią koszt uzyskania przychodu?