Brak prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony w związku z realizacją projektu.
Grupa VAT nabywając świadczenia zdrowotne na odległość, za pośrednictwem systemów teleinformatycznych lub systemów łączności, w ramach którego nabywane są korzystające ze zwolnienia usługi w zakresie opieki medycznej, służące profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia, we własnym imieniu ale na rzecz ostatecznych odbiorców, będzie miała prawo do korzystania ze zwolnienia od
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z zakupem samochodu elektrycznego.
Spółka jest uprawniona do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na nabycie dla Współpracowników benefitów wynikających z zawartych Umowy o współpracy, tj.: Pakietu zdrowotnego, Polisy w ramach grupowego ubezpieczenia na życie oraz Pakietu benefitów sportowych w zakresie w jakim są finansowe przez Spółkę.
Usługi dietetyczne on-line a zwolnienie z art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy.
Zastosowanie zwolnienia od podatku od towarów i usług importu usług świadczonych przez Partnerów.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących zakupy na potrzeby podstawowej opieki zdrowotnej.
Brak prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony w związku z realizacją projektu.
Ustalenie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej kary umownej.
Brak prawa do odliczenia całości lub w części podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Uznanie, czy część składki na prywatne ubezpieczenie pielęgnacyjne oraz ubezpieczenie zdrowotne Pracownika w Niemczech, finansowana przez pracodawcę, wypłacana Pracownikowi stanowi dla niego przychód podlegający opodatkowaniu i w konsekwencji Spółka jako płatnik podatku PIT jest obowiązana do obliczenia i odprowadzenia od tej kwoty zaliczki na podatek PIT oraz czy Spółka, dokonując kalkulacji zaliczki
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Brak możliwości odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Czy przychody otrzymane z tytułu nadwykonań świadczeń o charakterze zdrowotnym po zakończeniu danego roku podatkowego ale odnoszące się do świadczeń tegoż roku podatkowego należy uwzględnić w podstawie opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, dalej jako „podatek CIT” roku podatkowego, w którym te świadczenia faktycznie wykonano (zgodnie z zasadą memoriałową) czy też ze względu na zawarcie
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy usług medycyny naturalnej.
Zwolnienie usług integracji sensorycznej oraz usług logopedycznych od podatku VAT.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Zwolnienie od podatku VAT, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy, świadczonych przez Panią oraz przez Pani pracowników usług dietetycznych.
Usługa organizowania i sprzedaży kursu dotyczącego choroby (...); w przedmiocie profilaktyki i dostępnych form leczenia, korzysta ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy.
Zastosowanie zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. d ustawy dla świadczonych Usług Psychologicznych i Terapeutycznych przez podwykonawców będących osobami, które ukończyły studia na kierunku psychologia lub muzykoterapia.
Czy wydatki na pakiet benefitów w części dotyczącej świadczeń na rzecz Współpracowników związanych z Wnioskodawcą umowami typu B2B, w opisanym zdarzeniu przyszłym, Wnioskodawca będzie mógł zaliczać do kosztów uzyskania przychodu?
Brak prawa do odliczenia podatku VAT od zakupów związanych z realizacją projektu.