W przypadku objęcia przez spółkę dominującą udziałów (akcji) w spółce zależnej za wierzytelności przysługujące spółce dominującej z tytułu pożyczki uprzednio udzielonej przez ten podmiot spółce zależnej, spółka dominująca nie ma prawa do rozpoznania kosztu uzyskania przychodu jeżeli pożyczka wynika z wcześniejszego dokonania konwersji nabytych obligacji na pożyczkę.
Ustalenie kosztów uzyskania przychodów w przypadku odpłatnego zbycia akcji nabytych w wyniku likwidacji spółki.
Interpretacja indywidualna przepisów prawa podatkowego dotycząca podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych uczestnictwa w programie motywacyjnym.
Koszty obsługi Programu Motywacyjnego, którymi będą obciążane Spółki Zależne, nie będą na gruncie updop dla Wnioskodawcy kosztami uzyskania przychodów, jednocześnie zwrócone Wnioskodawcy przez Spółki Zależne koszty obsługi Programu będą na gruncie updop przychodami niepodlegającymi opodatkowaniu na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 6a.
Interpretacja w zakresie możliwości rozpoznania kosztów Premii wypłacanej w związku z zakupem akcji w kosztach uzyskania przychodu ze źródła przychodów.
Obowiązki Spółki jako płatnika związane z udziałem Uczestników w Programie.
Skutki podatkowe związane z uczestnictwem w programie motywacyjnym organizowanym przez spółkę z siedzibą na Węgrzech.
Skutki podatkowe związane z uczestnictwem w programie motywacyjnym organizowanym przez spółkę z siedzibą na Węgrzech.
Czy na podstawie art. 24 ust. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych można odroczyć opodatkowanie w przypadku otrzymania akcji od spółki, która nie jest ich emitentem, ale nabywa je na polskiej i zagranicznej giełdzie?
Skutki podatkowe uzyskania uprawnień do objęcia/nabycia akcji oraz ich objęcia/nabycia, a także odpłatnego zbycia akcji.
Obowiązki płatnika w związku z uzyskaniem przez pracowników uprawnień do objęcia/nabycia akcji oraz ich objęciem/nabyciem, a także odpłatnym zbyciem akcji.
Czy po stronie Powiernika powstaje przychód podlegający opodatkowaniu pdof w związku z: - przekazaniem mu przez Powierzającego środków pieniężnych na objęcie Akcji; - objęciem Akcji w imieniu własnym, ale na rzecz Powierzającego; - otrzymaniem dywidendy, - nieodpłatnym przeniesieniem Akcji na rzecz Powierzającego?
Czy w związku z zawarciem umowy powiernictwa na Wnioskodawcy ciąży obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych, a w szczególności, czy w związku z przekazaniem przez Powierzającego Wnioskodawcy środków pieniężnych na objęcie akcji w spółce, które nastąpiło na podstawie umowy powiernictwa, na Wnioskodawcy ciąży obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych, a jeśli tak to w jaki
Czy w związku z zawarciem umowy powiernictwa na Wnioskodawcy ciąży obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych, a w szczególności, czy w związku z nieodpłatnym przeniesieniem przez Wnioskodawcę na rzecz Powierzającego własności akcji która nastąpi w przyszłości na podstawie umowy powiernictwa na Wnioskodawcy będzie ciążył obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych, a jeśli tak
Czy w związku z konwersją wierzytelności z tytułu pożyczki powiększonej o należne odsetki umowne na akcje w podwyższonym kapitale zakładowym spółki akcyjnej, kwota pożyczki wraz z odsetkami przeznaczona na wniesienie wkładu na akcje stanowi koszt uzyskania przychodu Wnioskodawcy, zgodnie z art. 22 ust. 1e pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy opisana umowa podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych a konkretnie, czy nieodpłatne przeniesienie przez Powiernika na rzecz Wnioskodawcy własności akcji, które nastąpi w przyszłości na podstawie umowy powiernictwa, będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, a jeśli tak to w jakiej wysokości?
Czy w wyniku wniesienia wkładu pieniężnego do Spółki Kapitałowej po 1 stycznia 2018 r. i objęcia Udziałów w Spółce Kapitałowej Wnioskodawca uzyska przychód podatkowy?
w zakresie ustalenia podatkowych kosztów uzyskania przychodów z tytułu objęcia akcji/udziałów w zamian za wniesienie do spółek kapitałowych wkładu niepieniężnego w postaci wierzytelności