Opodatkowanie preferencyjną stawką VAT usług świadczonych w obrębie bryły budynków mieszkalnych i poza bryłą, podstawa opodatkowania świadczonych usług, opodatkowanie podatkiem VAT otrzymanej przez Gminę na realizację projektu, moment powstania obowiązku podatkowego , prawo do pełnego odliczenia VAT naliczonego w związku z realizacją projektu, obowiązek zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia
Możliwość zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia w odniesieniu do usług nabywanych od wykonawcy instalacji.
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług na zasadzie odwrotnego obciążenia usług montażu instalacji fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych oraz pomp ciepła oraz opodatkowanie podatkiem od towarów i usług (tj. wliczenia do podstawy opodatkowania) dotacji przekazanych przez Lidera projektu dla Gminy do instalacji fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych oraz pomp ciepła
Brak możliwości zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia dla czynności dostawy i montażu napędów hydraulicznych zasuw przelewu i spustu.
Brak możliwości zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia dla nabycia usług elektrycznych.
Możliwość zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia dla czynności dostawy i montażu markiz zewnętrznych.
Brak możliwości zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia dla czynności dostawy i montażu żaluzji drewnianych wewnętrznych.
Brak możliwości zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia dla czynności dostawy i montażu rolet wewnętrznych.
w zakresie opodatkowania dostawy stolarki budowlanej wraz z usługą transportu i montażu
Zastosowanie odwrotnego obciążenia w stosunku do świadczonych usług.
Zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia dla usług budowlanych świadczonych przez wykonawcę wyłonionego w postępowaniu przetargowym oraz opodatkowanie podatkiem VAT świadczonych usług.
Zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia dla usług budowlanych związanych z montowaniem i demontowaniem rusztowań.
Zastosowanie odwrotnego obciążenia w stosunku od nabywanych przez Wnioskodawcę usług.
Możliwość zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia dla usług budowlanych konsorcjum.
Możliwość zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia dla usług budowlanych.
Podatek od towarów i usług w zakresie niezastosowania mechanizmu odwróconego obciążenia dla usług budowlanych świadczonych przez Wnioskodawcę na rzecz inwestora oraz w zakresie objęcia mechanizmem odwróconego obciążenia usług budowlanych nabywanych przez Wnioskodawcę od podwykonawców.
Do limitu transakcji, o którym mowa w art. 17 ust. 1c ustawy, nie wlicza się wartości sprzętów dodatkowych takich jak drukarki, myszki oraz usługi przygotowania komputerów do pracy (w tym instalacji oprogramowania, licencji i wykonania innych prac w celu przygotowania sprzętu do użytku w Spółce).
Uznanie transakcji nabycia komputerów przenośnych za jednolitą gospodarczo transakcję i zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia
Możliwość zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia dla dostawy przemysłowych komputerów mobilnych.
Zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia do dostaw telefonów komórkowych z akcesoriami dokonywanych w ramach umowy ramowej oraz powstania obowiązku podatkowego w przypadku gdy umowy wykonawcze (zamówienia) nie będą realizowane przez jednostki organizacyjne/budżetowe/ pomocnicze zamawiającego (kontrahenta).
Odwrotne obciążenie VAT w sytuacji nabycia sprzętu typu notebooki, smartfony.
prawa do korzystania ze zwolnienia od podatku VAT oraz stosowania odwrotnego obciążenia w związku z dostawą na rzecz Wnioskodawcy laptopów, notebooków i komputerów kieszonkowych