Brak opodatkowania czynności darowizny na rzecz syna samochodu osobowego, wykupionego z leasingu oraz uznanie, że darowizna samochodu osobowego nie spowoduje obowiązku korekty i zwrotu naliczonego podatku VAT od rat leasingowych oraz kosztów związanych z utrzymaniem samochodu.
Minister Finansów wydał interpretację ogólną, w której wskazał, kiedy umowę leasingu operacyjnego należy zgłosić jako schemat podatkowy, a kiedy nie ma takiego obowiązku. MF stwierdza, że samo zawarcie umowy leasingu operacyjnego, która będzie miała wpływ na rozliczenia podatkowe leasingobiorcy, nie wystarczy do uznania, że mamy tu do czynienia ze schematem podatkowym.
Wydatki na opłaty leasingowe będą stanowić koszty uzyskania przychodów działalności gospodarczej z uwzględnieniem art. 23 ust. 1 pkt 46a oraz art. 23b ustawy PIT.
Podatek od towarów i usług w zakresie odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur w związku z opłatą ubezpieczeniową przy leasingu.
Interpretacja ogólna w sprawie kwalifikacji umów leasingu operacyjnego na gruncie przepisów o schematach podatkowych.
Skutków podatkowych odpłatnego zbycia samochodu osobowego wykupionego z leasingu.
Dotyczy ustalenia, czy po zawarciu umowy leasingu operacyjnego i rozpoczęciu użytkowania samochodu osobowego i ewidencjonowaniu używania pojazdu, przy takim stanie faktycznym jaki został przedstawiony i przy wykorzystaniu pojazdu wyłącznie w celach związanych z działalnością gospodarczą Spółki, Spółka zobowiązana będzie do zapłaty ryczałtu w oparciu o art. 28m ust. 1 pkt 2 i 3 ustawy o podatku dochodowym
Niepodleganie opodatkowaniu sprzedaży samochodu wykupionego z leasingu.
Brak opodatkowania podatkiem VAT darowizny samochodu wykupionego z leasingu operacyjnego.
Dotyczy ustalenia, czy dyskonto oraz prowizja zastosowane przy sprzedaży wierzytelności z tytułu umów leasingu w ramach Umowy będą stanowiły pośredni koszt uzyskania przychodów dla Wnioskodawcy potrącalny jednorazowo w momencie jego poniesienia, którym będzie dzień sprzedaży wierzytelności do Banku, oraz czy zmiana dyskonta, po sprzedaży wierzytelności spowodowana wysokością zmiennej stopy procentowej
Czy wypłacona Korzystającemu kwota Odstępnego stanowi dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu na gruncie podatku dochodowym od osób prawnych.
Skutki podatkowe sprzedaży samochodu wykupionego z leasingu wykorzystywanego wyłącznie do celów prywatnych.
Brak obowiązku korekty podatku od opłaty oraz rat leasingowych w związku z rozwiązaniem umowy leasingu ciągnika siodłowego.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup drugiego samochodu w ramach leasingu.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup drugiego samochodu w ramach leasingu.
Uznanie zapłaty miesięcznej opłaty okresowej w podwyższonej wysokości za koszt uzyskania przychodu podlegający potrąceniu w dacie poniesienia i brak obowiązku podziału opłaty okresowej leasingu na „część kapitałową” i „część odsetkową” oraz potraktowanie całej raty leasingu operacyjnego jako koszt uzyskania przychodu - tj. bez stosowania limitu z art. 15c ustawy o CIT.
Zaliczenie opłat za użytkowanie samochodów na podstawie leasingu operacyjnego do kosztów finansowania dłużnego.
Ustalenie, czy opłaty ponoszone za użytkowanie Przedmiotów leasingu (leasingu operacyjnego) nie podlegają ograniczeniom wskazanym w art. 15c ustawy o CIT.
Skutki podatkowe na gruncie ustawy o VAT wykupu samochodu po zakończeniu leasingu operacyjnego przez jednego ze wspólników na cele osobiste tego wspólnika
Ograniczenie w zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów opłaty wstępnej i raty leasingowej wynikające z art. 23 ust. 1 pkt 47a ustawy.
Dotyczy ustalenia, czy opłaty ponoszone za użytkowanie Aktywów na podstawie umowy kwalifikowanej jako leasing operacyjny, na podstawie art. 17b ustawy o CIT, stanowią koszty finansowania dłużnego w rozumieniu art. 15c ust. 12 ustawy o CIT, a co za tym idzie podlegają ograniczeniom wynikającym z art. 15c ust. 1 ustawy o CIT.
W zakresie konieczności zaliczenia do kosztów finansowania dłużnego wydatków ponoszonych z tytułu zapłaty części odsetkowych rat leasingowych.