Korekta podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki na Inwestycję otrzymanych przed zmianą przeznaczenia.
Niepodleganie opodatkowaniu czynności nieodpłatnego przekazania nieruchomości na rzecz wspólników Spółki oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku z ww. czynnością.
Obowiązek skorygowania kwoty podatku VAT naliczonego odliczonego wcześniej od poniesionych inwestycji w obcym środku trwałym.
Możliwość dokonania korekty przeszłych wydatków bieżących związanych z infrastrukturą wodociągową w trybie art. 90c ust. 3 ustawy o podatku od towarów i usług.
Opodatkowanie świadczenia odpłatnych usług cmentarnych, prawo do odliczenia podatku VAT z zastosowaniem prewspółczynnika dla jednostki budżetowej, prawo do dokonania korekty podatku naliczonego, gdyby w minionym roku nie miał miejsca żaden nieodpłatny pochówek.
Określenie właściwego terminu skorygowania podatku naliczonego w związku z wpłatą przez Spółkę zaliczek i odstąpieniem Producenta od umowy.
Brak opodatkowania czynności darowizny samochodu wykupionego z leasingu oraz uznanie, że darowizna samochodu nie spowoduje obowiązku korekty odliczonego podatku VAT od opłaty wstępnej, rat leasingowych i wydatków eksploatacyjnych (opłat serwisowych, zakupu paliwa).
Uznanie transakcji zbycia zespołu składników majątkowych za zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa wyłączone z opodatkowania podatkiem VAT i brak obowiązku dokonania przez Spółkę korekty podatku VAT wcześniej odliczonego przy zakupie ww. składników majątkowych.
Prawo do odliczenia całości kwot podatku naliczonego wynikającego z faktur związanych z zakupem towarów i usług niezbędnych do realizacji zadania. Sposób dokonania korekty. Nieuznanie za podstawę opodatkowania otrzymanych środków z Programu.
Uznanie za odpłatną dostawę towarów wycofania nieruchomości i samochodów z majątku Spółki i nieodpłatnego przekazania ich do majątku prywatnego wspólników. Zapłata podatku od towarów i usług w związku z wycofaniem i przekazaniem. Zwolnienie z opodatkowania podatkiem wycofania nieruchomości z i nieodpłatnego przekazania ich do majątku prywatnego wspólników. Korekta podatku od wydatków związanych z nabyciem
Brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności wycofania nieruchomości do majątku prywatnego oraz brak obowiązku korekty podatku naliczonego w związku z wycofaniem nieruchomości do majątku prywatnego z przeznaczeniem na dalszy najem niemieszkalny.
Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do zapłaty podatku za okresy rozliczeniowe od maja 2019 r. do lipca 2024 r. wraz z należnymi odsetkami, gdy skorygują Państwo rozliczenia podatku VAT w zgodzie z interpretacją stanowiącą wykonanie wyroku sądu administracyjnego.
Sposób korekty podatku naliczonego od wydatków poniesionych na zakup mieszkań.
Prawo do częściowego odliczenia podatku od towarów i usług od wydatków związanych z realizacją Inwestycji pn. „….” w ramach korekty, ustalenia prewspółczynnika jednostki budżetowej oraz prawa do częściowego odliczenia podatku od towarów i usług od wydatków bieżących basenu.
Brak obowiązku korekty 10-letniej w związku z przekazaniem POŚ mieszkańcom.
Sposób rozliczenia w związku z wycofaniem nieruchomości ze spółki do majątku wspólników.
Wyłączenie z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy transakcji zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa oraz brak obowiązku dokonania korekty wcześniej odliczonego podatku VAT.
Brak obowiązku korekty odliczonego podatku VAT w związku z otrzymanym odszkodowaniem.
Stosowanie przez gminę prewspółczynników obliczonych według danych za rok podatkowy poprzedzający poprzedni rok podatkowy oraz sposób dokonania korekty podatku naliczonego dla zakończonego roku 2024 i 2025.
Skutki podatkowe przekształcenia działalności gospodarczej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Brak obowiązku korekty podatku od opłaty oraz rat leasingowych w związku z rozwiązaniem umowy leasingu ciągnika siodłowego.
Brak opodatkowania podatkiem VAT czynności wycofania z działalności gospodarczej nieruchomości do majątku prywatnego w związku z przeznaczeniem go na najem krótkoterminowy oraz braku obowiązku korekty podatku VAT naliczonego oraz możliwości zwolnienia usług zakwaterowania z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Wskazanie, czy wycofanie Nieruchomości z działalności gospodarczej do majątku prywatnego i wynajmowania jej przez Panią w ramach najmu prywatnego, podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem VAT oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego związanego z ww. Nieruchomością.
Brak opodatkowania czynności przekazania przedsiębiorstwa oraz brak obowiązku korekty stosownie do art. 91 ust. 1-8 ustawy.