korekta kosztów
Interpretacja
15.01.2025 Podatki

Obowiązek korekty różnic kursowych w związku z wyrokami stwierdzającymi nieważność kredytów lub konieczność zmiany warunków kredytów.

Interpretacja
24.12.2024 Podatki

W związku z rozwiązaniem lub odwróceniem przez Spółkę Przejmującą rezerw i odpisów aktualizujących, włączając w to rozwiązanie odpisów aktualizujących należności których nieściągalność uprzednio nie została uprawdopodobniona na podstawie art. 16 ust. 2a pkt 1 ustawy o CIT, które zostały przejęte przez Spółkę Przejmującą w związku z Transakcją w ramach Działu, nie powstanie po stronie Spółki Przejmującej

Interpretacja
10.12.2024 Podatki

Skutki podatkowe związane z połączeniem spółek dokonanym metodą łączenia udziałów bez zamykania ksiąg rachunkowych.

Interpretacja
28.11.2024 Podatki

Skutki podatkowe darowizny przedsiębiorstwa ze spółki cywilnej do jednoosobowej działalności jednego ze wspólników (kwestia przychodu oraz korekty kosztów).

Interpretacja
25.10.2024 Podatki

Możliwości zachowania prawa do uznania za koszty uzyskania przychodów wydatków z tytułu wynagrodzenia wypłacanego na rzecz Kontrahenta na rachunek widniejący na Białej Liście. Konieczność wyłączenia z kosztów uzyskania przychodów takich wydatków w przypadku rachunku nie widniejącego na Białej Liście.

Interpretacja
24.07.2024 Podatki

1. Czy dopłaty do redukcji zdolności produkcyjnych w formie dotacji otrzymane na podstawie zawartej Umowy oraz ewentualne przyszłe dopłaty otrzymane w kolejnych latach na podstawie analogicznych umów (oraz na podstawie wskazanych powyżej przepisów) będą korzystać ze zwolnienia z opodatkowania CIT? 2. Czy Spółka ma możliwość zrezygnowania ze zwolnienia z opodatkowania CIT, na podstawie art. 17 ust.

Interpretacja
18.07.2024 Podatki

Ustalenia: - czy w przypadku wyboru Modelu pierwszego ustalania Wynagradzania, Wnioskodawca będzie mieć prawo do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów wynikających z Faktury okresowej w dacie ujęcia tej faktury w swoich księgach rachunkowych jako kosztu innego niż bezpośrednio związanego z przychodami, tj. w dacie ujęcia tej faktury na dowolnym koncie księgowym, nawet, gdy wydatek ten podlega rozliczeniu

Interpretacja
15.05.2024 Podatki

Skutki podatkowe dokonania darowizny samochodu osobowego, który był wcześniej przedmiotem leasingu oraz korekty kosztów uzyskania przychodów.

Interpretacja
15.04.2024 Podatki

Czy Koszty związane z Inwestycją, które do momentu uzyskania Decyzji Wygaszającej były traktowane jako niestanowiące kosztów uzyskania przychodów, ponoszone w okresie od uzyskania Decyzji o Wsparciu do uzyskania Decyzji Wygaszającej należy uwzględnić w wyniku podatkowym jako koszty uzyskania przychodu w listopadzie 2023 r., tj. w okresie, w którym Spółka otrzymała Decyzję Wygaszającą?

Interpretacja
10.04.2024 Podatki

1. Czy Wnioskodawca dokonując ponownej zapłaty z zastosowaniem mechanizmu podzielonej płatności, o którym mowa w art. 15d ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT, powinien dokonać korekty kosztów uzyskania przychodów w okresie, o którym mowa w art. 15d ust. 2 ustawy o CIT czy w miesiącu, w którym wystawiony został dokument WZ i w którym to okresie ujęty został koszt uzyskania przychodów, a także przychód ze sprzedaży

Interpretacja
09.04.2024 Podatki

Czy w związku z otrzymaniem rabatu pośredniego, Wnioskodawca ma obowiązek zwiększyć wartość przychodu w miesiącu otrzymania przez Spółkę wpływu środków finansowych pochodzących z rabatu pośredniego, czyli wg metody kasowej, przy czym na wartość przychodu podatkowego nie wpływa kwota VAT wykazana w nocie lub załączniku do niej.

Interpretacja
06.02.2024 Podatki

Moment ujmowania korekt „in minus” i „in plus” przez sprzedawcę w rozliczeniach z tytułu polskiego VAT oraz wystawianie faktur korygujących w przypadku podwyższenia i obniżenia ceny towarów.

Interpretacja
22.01.2024 Podatki

W którym okresie i w jakiej wysokości Spółka zobowiązana jest dokonać korekty kosztów uzyskania przychodów z tytułu amortyzacji lokomotyw (in minus) oraz kosztów, które Spółka będzie zobowiązana ponieść z tytułu używania lokomotyw, w tym zastępczych za okres od XI 2016 r. – XII 2022 r. (in plus)?

Interpretacja
18.01.2024 Podatki

1. Czy mając na uwadze, że spółka od (...) 2023 r. jest opodatkowana w formie ryczałtu, w związku z otrzymaną w m-cu (...) 2023 r. decyzją dotyczącą przyznania dofinansowania jest zobowiązana dokonać korekty kosztów uzyskania przychodów i zeznania CIT za lata podatkowe 2021-2023 r w postaci odpisu amortyzacyjnego w części przypadającego dofinansowania na dane środki trwałe za okres do (...) 2023 r.

Interpretacja
16.01.2024 Podatki

1. Czy dochód z tytułu korekty cen transferowych, wskazanej w opisie stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego, w zakresie w jakim dotyczy korekty dochodu z działalności produkcyjnej osiągniętej z realizacji nowej inwestycji prowadzonej na terenie objętym decyzją o wsparciu, podlega zwolnieniu z CIT na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34a ustawy o CIT? 2. Czy w przypadku, gdy korekta cen transferowych dotyczy

Interpretacja
04.01.2024 Podatki

Czy otrzymane kwoty od Banku Spółka winna klasyfikować, jako przychody z działalności ogólnej, czy jako przychody w rozumieniu art. 7b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
03.01.2024 Podatki

1) Czy dotacja udzielona jej w ramach Programu Innowacyjna Gospodarka jest zwolniona z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 52 wymienionej ustawy CIT? 2) Jeżeli otrzymana dotacja jest zwolniona z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, to kiedy spółka powinna wyłączyć wydatki objęte dofinansowaniem z kosztów uzyskania przychodów zgodnie z

Interpretacja
27.12.2023 Podatki

Czy Wnioskodawca jest uprawniony do rozliczenia w kosztach uzyskania przychodu kwoty korekty zwiększającej wynagrodzenie za Usługi świadczone na rzecz Wnioskodawcy w latach 2019-2022 poprzez zwiększenie kosztów uzyskania przychodów poniesionych w okresie rozliczeniowym, w którym Wnioskodawca otrzymał wystawione przez Spółkę DE faktury korygujące zwiększające ww. wynagrodzenie?

Interpretacja
15.12.2023 Podatki

Czy wydatki sfinansowane z otrzymanej dotacji mogą stanowić koszty uzyskania przychodu; Czy prawidłowe jest podejście Wnioskodawcy, że wyłączenia kwoty dotacji z kosztów dokona on dopiero w kalkulacji rocznej na moment złożenia deklaracji rocznej, gdyż nie jest możliwe przyporządkowanie otrzymanej dotacji do konkretnego wydatku.

Interpretacja
09.10.2023 Podatki

W którym momencie X powinien dokonać korekty kosztów uzyskania przychodów w związku z otrzymaną kwotą dodatkowego dofinansowania w wysokości (…) zł w dniu (…) czerwca 2023 r. do zakupionych i amortyzowanych środków trwałych przed wpływem ww. kwoty dofinansowania za lata 2019-2022 i za okres l-VI 2023 rok, tj. czy na bieżąco w miesiącu czerwcu 2023 roku. Co jest podstawą dokonania korekty koszów uzyskania

Poprzednia Następna