Dotyczy ustalenia: • czy w sytuacji braku możliwości uzyskania danych koniecznych do wystawienia faktury VAT RR (m. in. imię i nazwisko, NIP, PESEL, nr dowodu osobistego sprzedawcy) Wnioskodawca ma prawo udokumentować zakup produktów rolnych na giełdzie poprzez wystawienie dowodu wewnętrznego niezawierającego w swej treści oznaczenia strony sprzedającej i na podstawie takiego dowodu wewnętrznego zaliczyć
Nieuznanie za podatnika podatku VAT w związku z wykonaniem usług: głęboszowania, siewu, talerzowania i kultywatorowania. Korzystanie ze zwolnienia od podatku VAT jako rolnik ryczałtowy, w sytuacji prowadzenia innej działalność gospodarczej jako podatnik VAT czynny. Uznanie usług głęboszowania, siewu, talerzowania i kultywatorowania za usługi rolnicze, które należy udokumentować fakturą VAT-RR.
Wskazania, czy e-faktura RR zawierająca podpis kwalifikowany wystawcy oraz egzemplarz faktury z własnoręcznym podpisem Rolnika będzie spełniać wymóg określony w art. 116 ust. 2 pkt 13 w zw. z art. 116 ust. 3a ustawy. Wskazania, czy e-faktura RR podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym w imieniu Rolnika przez inną osobę, na podstawie pisemnego upoważnienia przez Rolnika do otrzymywania e-faktur
Prawo do zwiększenia kwoty podatku naliczonego o zryczałtowany zwrot podatku wykazanego na fakturze VAT RR w sytuacji wpisania w tytule przelewu jedynie numeru faktury VAT RR, bez podania daty faktury VAT RR.
Prawo do odliczenia zryczałtowanego zwrotu podatku wynikającego z faktur VAT RR, zgodnie z art. 86 ust. 1 i ust. 2 pkt 3 ustawy, które zostały odebrane i podpisane w imieniu rolnika ryczałtowego przez pracownika działającego na podstawie pisemnego pełnomocnictwa do odbioru i podpisywania faktur VAT RR.
Prawo do zwiększenia kwoty podatku naliczonego o kwotę zryczałtowanego zwrotu podatku wynikającego z faktur VAT RR wystawionych za dostawy mleka dokonywanych przez rolnika ryczałtowego w sytuacji, kiedy płatności za dostarczony surowiec zostały: • przekazane na rachunek banku na podstawie zawartej przez rolnika z bankiem umowy cesji wierzytelności, • pomniejszone o wpłaty na Fundusz Spółdzielni.
Prawo do zwiększenia kwoty podatku naliczonego o zryczałtowany zwrot podatku wykazanego na fakturze VAT RR w sytuacji wpisania w tytule przelewu jedynie numeru faktury VAT RR, bez podania daty faktury VAT RR.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur VAT-RR w całości.
Ustalenie czy usługa załadunku sztuk padłych zwierząt gospodarskich, świadczona przez rolnika prowadzącego działalność rolniczą na rzecz firmy zajmującej się odbiorem padłego zwierzęcia i jego unieszkodliwieniem (utylizacją), jest usługą rolniczą korzystającą ze zwolnienia, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy, którą należy udokumentować wystawieniem przez nabywcę usługi.
Prawo do odliczenia zryczałtowanego zwrotu podatku wynikającego z faktur VAT RR, które będą podpisane i odebrane w imieniu Rolnika przez osobę przez niego upoważnioną.
Skutki podatkowe podpisywania faktur VAT RR w formie elektronicznej kwalifikowanym podpisem elektronicznym w imieniu Rolnika przez Pracownika, jako osobę umocowaną na podstawie pisemnego upoważnienia (lub dalszego upoważnienia) przez Rolnika oraz podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez Pracownika, który jednocześnie będzie umocowany do podpisu e-Faktury w imieniu Rolnika jako dostawcy
Wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy: braku obowiązku wystawienia faktury dokumentującej wpłaconą zaliczkę na rzecz rolnika ryczałtowego, terminu zwiększenia kwoty podatku naliczonego o wartość zryczałtowanego zwrotu podatku.
Prawo do odliczenia zryczałtowanego zwrotu podatku wynikającego z faktur VAT RR, które będą podpisane i odebrane w imieniu rolnika przez osobę przez niego upoważnioną.
Sposób dokumentowania kilku dostaw towarów poprzez wystawienie jednej faktury VAT RR.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur VAT-RR w całości.
Rozrachunki z tytułu VAT występują we wszystkich jednostkach będących podatnikami podatku od towarów i usług. Ewidencja prowadzona na potrzeby podatku od towarów i usług musi pozwalać na oddzielne ustalenie kwoty podatku należnego i kwoty podatku naliczonego oraz finalne ich rozliczenie. W niniejszym opracowaniu prezentujemy, jak ujmować w księgach rachunkowych VAT, by możliwe było ustalenie prawidłowej
Od 1 stycznia 2016 r. zaczną obowiązywać zmiany w zasadach opodatkowania pdof dochodów z działów specjalnych produkcji rolnej. Podatnicy, którzy zdecydują się opodatkowywać je według norm szacunkowych, złożą PIT-6 w nowym terminie. Jeżeli wysokość przychodów, jakie osiągną w 2015 r., przekroczy 5 092 440 zł, w 2016 r. utracą prawo do norm szacunkowych. Będą bezwzględnie zobowiązani do rozliczania osiąganych