Możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej za lata 2014-2018 w odniesieniu do małoletnich dzieci, które zamieszkują z Wnioskodawczynią i jej rodziną w placówce opiekuńczo-wychowawczej, a których Wnioskodawczyni nie jest opiekunem prawnym.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania, po podjęciu od 1 stycznia 2017 r. centralizacji rozliczeń w zakresie podatku VAT do pobieranych w imieniu powiatu dochodów przez powiatowe jednostki organizacyjne (PPOW, PDD), takich jak: odpłatność za pobyt dziecka w pieczy zastępczej; środki finansowe otrzymywane z innych powiatów na podstawie zawartych porozumień, które dotyczą zwrotu wydatków
1. Czy opłata wnoszona przez rodziców bądź przez właściwy powiat za pobyt dziecka w pieczy zastępczej w oparciu o art. 15 ust. 6 ustawy o VAT jest opłatą pozostającą poza regulacjami ustawy o VAT? 2. Czy opłaty wnoszone za korzystanie z posiłków przez wychowawców na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 22 ustawy o VAT korzystają ze zwolnienia?
Prawo do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Czy w zaistniałej sytuacji Wnioskodawca ma prawo do odliczenia w zeznaniu podatkowym PIT-37 za 2014 r. i 2015 r. ulgi na dzieci, dla których był opiekunem prawnym i z którymi wspólnie zamieszkuje?
Czy w zaistniałej sytuacji Wnioskodawczyni ma prawo do odliczenia w zeznaniu podatkowym PIT-37 za 2014 r. ulgi na małoletnie dzieci przebywające od dnia 27 grudnia 2012 r. w jej rodzinie na podstawie zawartej z Prezydentem Miasta umowy o prowadzenie Rodzinnego Domu Dziecka, której celem jest zapewnienie całodobowej opieki i wychowania dzieciom umieszczonym w Rodzinnym Domu Dziecka jako zastępczej pieczy
Jak traktować podatkowo wydatki na organizację Dnia Dziecka w firmie oraz w ramach akcji społecznych
Spółka z o.o. ponosi wydatki na organizację Dnia Dziecka dla rodzin naszych pracowników. Rozważamy także finansowy udział w akcji społecznej związanej z organizacją Dnia Dziecka. Czy wydatki te możemy zaliczyć do kosztów?
możliwość skorzystania z odliczeń w ramach tzw. ulgi prorodzinnej na dzieci, które skierowane zostały do rodzinnego domu dziecka i dla których ustanowiono opiekuna prawnego
możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej w zeznaniu podatkowym za 2010 rok
Czy w sytuacji, gdy Wnioskodawczyni prowadzi rodzinny dom dziecka, w którym dzieci zostały umieszczone na podstawie orzeczenia sądu, a Wnioskodawczyni jest ich opiekunem prawnym, morze skorzystać z odliczeń w ramach tzw. ulgi prorodzinnej.
Czy zgodnie z powołanymi powyżej przepisami prawa i opisem zasadnym będzie przyjęcie dla przedmiotu zamówienia objętego postępowaniem przetargowym stawki podatku VAT, a mianowicie:jednolitej, obniżonej do 7% podatku od towarów i usług dla całego zamierzenia i wszystkich robót związanych z budową budynku mieszkalnego Rodzinny Dom Dziecka biorąc pod uwagę zapisy art. 41 ustawy o podatku od towarów i
stawka podatku dla sprzedaży robót budowlanych w obiekcie Domu Dziecka
Jaką stawkę VAT należy zastosować na zaplanowaną inwestycję, tj. modernizacja kuchni wraz z zapleczem kuchennym w zakresie robót budowlanych, instalacji sanitarnych, wodno-kanalizacyjnych, centralnego ogrzewania, wentylacji mechanicznej, instalacji gazowej, instalacji elektrycznej, montażu nowego wyposażenia technologicznego kuchni?
Jaką stawkę podatku VAT do końca roku 2007 należy zastosować dla robót związanych z infrastrukturą towarzyszącą domowi dziecka (sklasyfikowanemu w PKOB pod pozycją 113), polegających na utwardzeniu placu przed domem dziecka kostką brukową?