ObowiązkI płatnika związane z finansowaniem Wydarzeń ze środków obrotowych Spółki.
Obowiązki płatnika w związku z przekazaniem artykułów spożywczych uczestnikom spotkań biznesowych i narad, które będą wykorzystywane w ramach działalności gospodarczej.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu zakupu artykułów spożywczych, takich jak kawa, herbata, cukier, mleko, napoje bezalkoholowe, słodycze, owoce, jogurty, pieczywo, sery oraz produkty mięsne (gotowane) na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT wskazanego na fakturach związanych z art. spożywczymi i usługami cateringowymi.
Jestem przedstawicielką firmy zajmującej się dystrybucją robotów kuchennych. Czy produkty spożywcze kupowane na prezentacje to mój koszt (kolumna 13 pkpir), czy materiał (kolumna 10 pkpir)?
Nie przysługuje Państwu w ogóle prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia opisanych we wniosku artykułów spożywczych zużytych w okolicznościach wskazanych w opisie stanu faktycznego. Zużycie zakupionych przez Państwa artykułów spożywczych na potrzeby spotkań wewnętrznych Zarządu lub pracowników, spotkań z kontrahentami, w których udział biorą zarząd lub pracownicy oraz na potrzeby udostępnienia
1. Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym prowadzone przez nią opisane we wniosku o interpretację, prace związane z tworzeniem i wprowadzaniem na rynek wyrobów na podstawie nowych lub modyfikowanych receptur oraz ulepszaniem procesów technologiczno-produkcyjnych stanowią prace o charakterze rozwojowym i tym samym spełniają definicję działalności badawczo-rozwojowej, w rozumieniu art
Spółka ma prawo zaliczyć poniesione wydatki na artykuły spożywcze i higieniczne oraz catering, udostępniane w siedzibie Spółki podczas pracy Pracownikom do kosztów uzyskania przychodów. Wydatki te nie stanowią kosztów reprezentacji, o których w art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy o CIT. Nie podlegają także wyłączeniu z kosztów uzyskania przychodów w świetle art. 16 ust. 1 pkt 45 ustawy o CIT.
Prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony z tytułu zakupu artykułów spożywczych, które następnie zostaną udostępnione personelowi w trakcie wykonywania zadań, jak również w trakcie spotkań organizowanych w ramach zespołów projektowych, szkoleń wewnętrznych i narad ze zleceniodawcami, w których bierze udział personel.
Czy Spółka ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki na artykuły spożywcze, które są udostępnione w siedzibie firmy pracownikom w trakcie wykonywania zadań.
Ustalenie, czy Spółka ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów koszty Produktów spożywczych?
Brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług nieodpłatnego udostępniania pracownikom produktów spożywczych.
Dotyczy ustalenia, czy Spółka ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów na gruncie art. 15 ust. 1 Ustawy CIT wydatki na zakup Produktów udostępnianych Personelowi wskazanych w opisie stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego
1. Czy opisana we wniosku o interpretację podatkową działalność Spółki w ramach działalności wyodrębnionego w strukturze Spółki Działu B+R spełnia definicję działalności badawczo-rozwojowej zawartej w art. 4a pkt 26-28 ustawy o CIT, która uprawnia Spółkę do skorzystania z ulgi, o której mowa w art. 18d ustawy o CIT? 2. Czy koszty surowców i materiałów wykorzystywanych przez Spółkę w działalności badawczo-rozwojowej
Możliwość zaliczenia wydatków na zakup owoców i warzyw przeznaczonych dla Pracowników i Współpracowników do kosztów podatkowych w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na nabycie produktów spożywczych.
Czy Wnioskodawca ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu wydatki na artykuły spożywcze wymienione w stanie faktycznym, które następnie zostaną udostępnione w siedzibie Wnioskodawcy jego Personelowi w trakcie wykonywania zadań?
1. Czy działalność Spółki w zakresie opisanym jako Podprojekt nr 1 - jest działalnością badawczo-rozwojową w rozumieniu 4a pkt 26 u.p.d.o.p.? 2. Czy działalność Spółki w zakresie opisanym jako Podprojekt nr 2 - jest działalnością badawczo-rozwojową w rozumieniu 4a pkt 26 u.p.d.o.p.? 3. Czy działalność Spółki w zakresie opisanym jako Podprojekt nr 3 - jest działalnością badawczo-rozwojową w rozumieniu
Udostępnianie Personelowi przez Państwa, w Państwa biurach podczas pracy artykułów spożywczych i posiłków z dowozem, które wpływa pozytywnie na atmosferę w biurach, a tym samym ma realny wpływ na poprawę efektywności Personelu oraz wskazane powyżej zakupy wiążą się bezpośrednio z prowadzoną przez Państwa działalnością gospodarczą i powodują niewątpliwie korzyści o charakterze ekonomicznym, nie będzie
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących zakupy artykułów spożywczych i posiłków z dowozem, udostępnianych podczas spotkań i pracy Kontrahentom i Personelowi.
Obowiązki płatnika w związku z przekazaniem pracownikom kart przedpłaconych na posiłki profilaktyczne i napoje.
Obowiązki płatnika w związku z przyznaniem uprawnionym pracownikom kart żywieniowych.