Czy możliwe jest uzyskanie - w formie decyzji - zgody Naczelnika US na dokonanie indywidualnego przelewu na konto CARITAS przy zachowaniu możliwości odliczenia tejże kwoty do wysokości 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego za 2007r.?
Czy pracownik, który przez cały rok podatkowy pobierał zasiłek chorobowy i świadczenie rehabilitacyjne wypłacane przez zakład pracy, w rozliczeniu rocznym składanym indywidualnie, ma prawo zastosować koszty uzyskania przychodu określone w art. 22 ust. 2 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy firma powinna naliczyć podatek VAT od wartości, o którą zostały zaniżone faktury.
Czy ewidencjonowanie obrotu - sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej na imprezie masowej przy obsłudze wielostoiskowej może być prowadzone przy użyciu jednej kasy fiskalnej?
Czy Gmina Bledzew i Urząd Gminy Bledzew powinny posługiwać sie tylko jednym NIP?
Wniosek podatnika dotyczy opodatkowania nabyć towarów, które po ocleniu przez przedstawiciela fiskalnego są sprowadzone do Polski. Pytanie podatnika dotyczy czyje dane powinien zawierać dokument przyjęcia towaru do obrotu.
Czy sprzedaż własnego zakładu gastronomicznego osobie fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej jest zwolniona z podatku VAT?
Jaką stawka podatku VAT opodatkowana jest sprzedaż profilii architetkonicznych wraz z ich montażem w obiektach budownictwa mieszkaniowego?
Czy pomimo przekroczenia obrotów na poziomie 10.000 EURO podatnik jest obowiązany do naliczenia podatku VAT z tytułu działalności edukacyjnej polegającej na udostępnianiu wykładu akademickiego?
Czy zapłata wekslem, w sposób opisany we wniosku, za zakupione środki trwałe jest wydatkiem kwalifikowanym, który może zostać zaliczony przez Spółkę do kosztów inwestycji w rozumieniu 6 ust. 1 pkt. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, będących podstawą ustalenia wielkości pomocy regionalnej przysługującej z tytułu
Stawka podatku VAT oraz struktura podziału inwestycji modernizacji infrastruktury towarzyszacej
Czy wydatki poniesione w związku z organizacją 10-tą rocznicą powstania firmy (obejmujące m.in. poczęstunek, obsługę cateringową, zespół muzyczny, ochronę imprezy itp.) mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów na podstawie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy spółka ma prawo do odliczenia podatku naliczonego przy nabyciu towarów i usług w przypadku, gdy wydatki te nie stanowią kosztu uzyskania przychodu z uwagi na fakt, iż nie mieszczą się one w limicie wydatków na reklamę publiczną (limit 0,25 % przychodów spółki).
Czy w związku ze sprzedażą domków weekendowych podatnicy zwolnieni są z obowiązku uiszczenia podatku od towarów i usług w myśl art. 43 ust. pkt 1? Czy gdyby w związku z powyższą transakcją istnial obowiązek naliczania podatku od towarów i usług, transakcja 10.000 Euro jest zwolniona z podatku VAT?
Czy poniesiony przez Spółkę wydatek gwarantujący prawo pierwokupu nieruchomości w wysokości 720.000,00 zł może stanowić koszt uzyskania przychodów, jeżeli odstąpiono od umowy?
Czy dostawa lokali mieszkalnych znajdujących się w obiekcie budownictwa mieszkaniowego, który Podatnik zakupił od podmiotu będącego wykonawcą budynku, korzysta ze zwolnienia od podatku?
Czy Spólka administrująca zasobami gminy może koszty dotyczące lokalu gminy zaliczyć do swoich kosztów podatkowych? Sposób ich dokumentowania.
Czy w przypadku prowadzenia działalności ubezpieczeniowej w formie spółki podatnik może stosować zasadę, że datą powstania przychodu będzie dzień wystawienia rachunku ?
Czy nakłady ponoszone przez Podatnika z tytułu zwrotu kosztów podróży stanowić będą koszty uzyskania przychodów?
W którym roku należy opodatkować otrzymaną dywidendę od spółki niemieckiej i na jakim druku należy ją wykazać?
Czy w przypadku zmiany adresu Spółki z miejscowości X (poza SSE) do miejscowości Y (w SSE) za datę zwolnienia dochodu uważą się datę rozpoczęcia produkcji na terenie SSE, czy datę zmiany w KRS?
1. Jaki przepis należy zastosować w odniesieniu do nastepujących zdarzeń, które mogą w spółce wystąpić:-środek trwały uległ zniszczeniu (uszkodzeniu)-sprzęt komuterowy i oporogramowanie po kilku latach ze względu na szybki postęp techniczny stały sie bezużyteczne.2. Czy można w/w srodki wykreślić z ewidencji lub sprzedać na złom lub przekazać nieopdłatnie?3. Czy w przypadku złomowania środka trwałego