"czy ratalna wypłata dywidendy stanowi dla spółki przychód z nieodpłatnych świadczeń oraz czy opisana sytuacja rodzi dodatkowe zobowiązania podatkowe obciążające Spółkę.
Dot. możliwości wystawienia faktur korygujących dla użytkowników wieczystych, z którymi zawarto umowy użytkowania wieczystego przed dniem 1 maja 2004r., oraz skorygowania deklaracji dla podatku od towarów i usług z żądaniem zwrotu nienależnie zapłaconego podatku VAT.
Czy nadanie korespondencji przed upływem terminu w placówce operatora InPost powoduje, że termin uważa się za zachowany w sprawach podatkowych?
Czy Podatnik jest zobowiązany do sporządzania i przekazywania bez wezwania Urzędu Skarbowego informacji o zawartych umowach z Narodowym Funduszem Zdrowia ,nawet jeśli suma należności lub zobowiązań z tytułu tych umów przekroczyła w ciągu roku równowartość 10.000 Euro.
Czy otrzymane z Urzędu Gminy dofinansowanie za wyszkolenie młodocianych pracowników jest zwolnione z opodatkowania na mocy art.17 ust.1 pkt.47 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Pytanie dotyczy sposobu ustalenia wartości początkowej przejętych przez podatnika środków trwałych dla potrzeb amortyzacji oraz sposobu amortyzowania przejętych środków trwałych po uzyskaniu osobowości prawnej,- sposobu rozdzielenia przychodów i kosztów przed i po uzyskaniu osobowości prawnej,przekazania majątku pomniejszonego o przejęte zobowiązania i możliwości powstania z tego tytułu przychodu podatkowego
Czy wartość wierzytelności, które nie zostały zaspokojone w drodze prowadzonego w ramach postępowania upadłościowego podziału masy upadłości stanowi przychód masy upadłości (Syndyka)?
Czy od odsetek od sum depozytowych złożonych w związku z toczącym się postępowaniem karnym, administracyjnym, cywilnym, sąd jako płatnik pownien pobrać podatek dochodowy?
Jaką stawkę podatku od towarów i usług należy zastosować przy sprzedaży mieszkania?
Czy w przedmiotowym stanie faktycznym przedmiot (narzędzie) składający się na Oprzyrządowanie powinien być kwalifikowany jako odrębny środek trwały, czy też powinien być kwalifikowany jako jeden obiekt inwentarzowy z Maszyną na której jest instalowany?
Czy wydatki poniesione na zorganizowanie imprezy integracyjnej dla pracowników Spółki stanowią koszty uzyskania przychodów?
Czy sprzedaż gruntu, z którym w/w budynek jest trwale związany należy opodatkować stawką właściwą dla sprzedawanego budynku, tj. według takiej samej proporcji jak sprzedaż przedmiotowego budynku zgodnie z art. 29 ust. 5 ustawy o VAT?
W jaki sposób pobierać od strony postępowania mediacyjnego należność za mediacje "nie rejestrując działalności gospodarczej", a opłacając podatek?
Jak należy określić podstawę do ustalenia limitu decydującego o rejestracji do VAT oraz obowiązku instalcji kasy fiskalnej -w wypadku sprzedaży prasy
Czy muszę prowadzić rejestr sprzedaży przy użyciu kasy rejestrujących?
1.Jak prawidłowo należy zaewidencjonować fakturę wystawioną dla klienta zagranicznego,2.Według jakiej wartości winny być zaewidencjonowane różnice kursowe przy zapłacie za fakturę,3.Czy różnice wynikające z przeliczenia faktury po różnych kursach spowodują powstanie różnic kursowych i czy będą to różnice kursowe podatkowe,4.Jak należy ewidencjonować faktury wystawiane przez kontrahentów zagranicznych
Jak należy liczyc datę upływu pięcioletniego okresu zamieszkiwania lokalu mieszkalnego wymaganego do utrzymania ulgi z art. 16 ustawy o podatku od spadków i darowizn?
Pytanie podatnika dotyczy momentu zaliczenia do przychodu faktur wystawionych w miesiącu styczniu 2007 r. a dotyczących usług wykonywanych w miesiącu grudniu 2006 r. jest nieprawidłowe.
Czy mogę korzystać z podmiotowego zwolnienia z VAT-u mając przychód od maja do końca roku 2006 19.000 zł rozliczając się na zasadach ogólnych (nie marża)?
Zapytanie podatnika dotyczy ustalenia momentu utraty zwolnienia z podatku od towarów i usług w związku z wznowieniem działalności gospodarczej z dniem 5.10.2005 r.
Zapytanie dotyczy skutków podatkowych w związku z dokonywaniem przez Stowarzyszenie wydatków związanych z usługami gastronomicznymi i zakupem żywności dla jurorów konkursów oraz na poczęstunek dla uczestników konkursów i kursów przygotowawczych.
Spółka zwróciła się z zapytaniem dotyczącym uzyskanego od zagranicznego kontrahenta dokumentu wyemitowanego w trybie automatycznym.
Zakres i sposób zastosowania prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej dokumentów koniecznych do zastosowania preferencyjnej stawki 0 % w eksporcie jest prawidłowe.
Czy w związku z treścią przepisu art. 5b ustawy z dnia 26.07.1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz.U. z 2000r. Nr 14 poz. 176 z późn. zm.) czynności związane ze świadczeniem usług kierowania pojazdem na rzecz spółki z o.o. będą uznawane za pozarolniczą działalność gospodarczą.