Czy otrzymanie noty księgowej za wypłacone premie pieniężne skutkuje obowiązkiem wystawienia przez spółkę faktury VAT i naliczenia należnego podatku?
Czy otrzymana przez spółkę kwota ze sprzedaży płyt podlega opodatkowaniu podatkiem VAT?
Czy prawidłowym jest działanie polegające na przeznaczeniu nabytych udziałów na towary handlowe w ich wartości rynkowej, a w momencie ich sprzedaży - ustalenie przychodu z działalności gospodarczej w wartości ceny sprzedaży i kosztu uzyskania przychodu w wartości rynkowej udziałów?
Czy poniesione przez Spółkę wydatki na organizację imprez o charakterze promocyjno - reklamowym i okolicznościowo integracyjnym z okazji 70 tej rocznicy powstania Spółki oraz promocji nowego logo firmy i produkowanych przez nią wyrobów, mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?
Możliwość odliczenia podatku VAT zawartego w fakturach dokumentujących poniesione przez podatnika na rzecz kontrahenta koszty związane z demontażem i ponownym wykonaniem instalacji przeciwpożarowej.
Prawidłowość obciążenia dostawcy wadliwych rur metalowych poniesionymi kosztami w związku z demontażem i ponownym wykonaniem instalacji przeciwpożarowej u kontrahenta, poprzez wystawienie noty obciążeniowej zamiast faktury VAT.
Dot. księgowania wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników, gdzie część wynagrodzenia zatrudnionej osoby, odpowiadająca składce należnej od zatrudnionego na ubezpieczenie emerytalne finansuje PFRON, a część kosztów osobowych pracodawcy, odpowiadająca należnej składce na ubezpieczenie emerytalne od pracodawcy, finansuje budżet państwa.
Czy opłaty za użytkowanie wieczyste ustanowione przed 1.05.2004 r. podlegają opodatkowaniu VAT?
W jaki sposób dokonać korekty podatku należnego w przypadku nienależnie opodatkowanych opłat z tytułu użytkowania wieczystego?
Od jakiej kwoty, w świetle nowych przepisów, zapłacimy podatek od sprzedaży mieszkania?
Jakie dane powinna zawierać faktura w sytuacji otrzymania zaliczki od kontrahenta holenderskiego na wykonanie usługi naprawy samochodów oraz czy zastosować i jaką zastosować stawkę podatku w sytuacji wystawiania faktury na zaliczkę?
Czy spółce przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktury VAT wystawionej z tytułu zarządzania strefą ekonomiczną?
W jaki sposób dokonać ostatecznego rozliczenia transakcji w sytuacji ewentualnego zastosowania stawki podatkowej, zwłaszcza gdy całość zaliczki obejmuje wartość wykonanej usługi. Czy należy wystawić fakturę korygującą stawkę VAT?
Czy w świetle przepisu § 5 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 5.09.1995r. w sprawie ustanowienia specjalnej strefy ekonomicznej w Mielcu (Dz. U. Nr 107, poz. 526 z późn. zm.), poniesiony w miesiącu kwietniu 2004r. wydatek na wpłatę wadium można uznać za wydatek kwalifikujący się do objęcia pomocą, w sytuacji, gdy Spółce udzielono zezwolenia na prowadzenie działalności w strefie w dniu 12.05.2004r
Czy na fakturze korygującej wystawionej dla zagranicznego kontrahenta z Niemiec, Holandii ze stawką NP (nie podlegającą opodatkowaniu) musimy posiadać potwierdzenie odbioru takiej faktury korygującej przez nabywcę, aby móc ją ująć w deklaracji VAT-7 w poz. 21, obniżając lub podwyższając podstawę opodatkowania dostawy towarów oraz świadczenia usług poza terytorium kraju?
Czy podatek VAT wynikający z faktur dokumentujących zakup nagród podlega odliczeniu, na podstawie art. 86 ustawy o podatku od towarów i usług, oraz czy czynność wydania nagrody w ramach programu podlega opodatkowaniu tym podatkiem?
Pytanie dotyczy prawidłowości wystawienia faktury w opisany sposób: Spółka zawarła umowę z kontrahentem polskim, którego siedziba mieści się na terenie kraju. Umowa dotyczyła wykonania prac metalurgicznych na terenie Francji. Główną umowę z kontrahentem francuskim podpisał podmiot zamawiający u Podatnika powyższą usługę. Zamawiający (firma polska) jak i wykonawca (jednostka) są czynnymi podatnikami
Czy usługi faktoringu zakwalifikowane przez Spółkę do symbolu 65.22.10-00.10 jako usługi udzielania pożyczek świadczone poza systemem bankowym - są wyłączone ze zwolnienia od podatku od towarów i usług (zał. nr 4 poz. 3 pkt 5) wobec tego podlegają opodatkowaniu wg stawki 22%?
Czy dla potrzeb ustalenia przychodu pracowników z tytułu otrzymanego deputatu opałowego lub wypłaconej kwoty ekwiwalentu w zamian za deputat, należy przyjąć cenę sprzedaży 1 mp drewna opałowego sosnowego ustaloną przez Lasy Państwowe, czy cenę sprzedaży 1 mp drewna opałowego sosnowego, stosowaną w Nadleśnictwie X?
Zapytanie podatnika dotyczyło momentu fiskalizacji sprzedaży wysyłkowej, dokonywanej na rzecz osób nieprowadzących działalności gospodarczej, w przypadku transportu łączonego (z przeładunkiem).
Czy w I półroczu 2007 r. premie pieniężne (bonusy) powinny podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w wysokości 22%?
Dot. opodatkowania sprzedaży spóldzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
W jakim terminie S.A. powinna zaprzestać składania deklaracji i dokonywania wpłat z zysku na rzecz budżetu państwa?