Interpretacje

Interpretacja
05.12.2011 Podatki

Wstępna opłata leasingowa ma charakter opłaty samoistnej bezzwrotnej, nieprzypisanej do poszczególnych rat leasingowych, natomiast jej poniesienie jest warunkiem koniecznym do realizacji umowy leasingu. Opłata ta jest wydatkiem jednorazowym związanym z zawarciem umowy leasingu, a w konsekwencji i wydaniem samego przedmiotu leasingu. W sytuacji, w której dojdzie do wcześniejszego rozwiązania umowy leasingu

Interpretacja
01.12.2011

Obowiązkiem wykonawcy w przypadku, gdy korzysta z potencjału podmiotów trzecich, jest rzeczywiste wykazanie, że tym potencjałem będzie dysponował.

Interpretacja
01.12.2011

Na gruncie prawa europejskiego nie ma przeszkód do powoływania się przez wykonawcę na doświadczenie podmiotów trzecich w zakresie zarówno sytuacji ekonomicznej i finansowej, jak i kwalifikacji technicznych lub / i zawodowych w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym tak w procedurze otwartej, jak i w procedurze ograniczonej.

Interpretacja
01.09.2011

Złożone przez wykonawcę, którego oferta uznana została za najkorzystniejszą i z którym podpisano umowę w przedmiocie wykonania zamówienia, wszelkie dokumenty, w tym próbki oferowanych dóbr, stanowiące załączniki do protokołu postępowania, podlegają zatrzymaniu przez zamawiającego na okres 4 lat licząc od dnia zakończenia postępowania.

Interpretacja
16.08.2011 Ubezpieczenia

Jednostki samorządu terytorialnego mogą przyznawać dotacje podmiotom leczniczym na zadania określone w art. 114 ust. 1 pkt 2 i 3 ustawy o działalności leczniczej.

Interpretacja
25.05.2011 Podatki

Rada gminy na mocy art. 19 pkt 1 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych jest uprawniona do określenia zasad ustalania oraz wysokości stawek opłat lokalnych. W ramach tego uprawnienia mieści się również różnicowanie wysokości stawki opłaty targowej. Jako kryterium różnicowania przyjąć można zarówno lokalizację targowiska jak i dzień tygodnia, w którym dokonywana jest sprzedaż.

Interpretacja
20.05.2011

Koszty amortyzacji - jako koszty nie powodujące wydatkowania środków pieniężnych nie powinny być uwzględniane przy ustalaniu faktycznego stanu środków obrotowych.

Interpretacja
01.04.2011

Prawo opcji zobowiązuje zamawiającego do realizacji zamówienia jedynie w zakresie zadeklarowanym, a poszerzonym o przewidzianą opcję na podstawie jednej umowy kształtującej warunki realizacji opcji. Skorzystanie z prawa opcji nie stanowi więc zmiany umowy, czy też zawarcia dodatkowej umowy na nowych warunkach, ale jest realizacją umowy zawartej w zakresie ustalonym przez nią warunków poprzez złożenie

Interpretacja
07.03.2011 Kadry i płace

Wskazana w art. 91 § 2 Kodeksu pracy kwota wolna od potrąceń dla pracownika zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu pracy powinna zostać ustalona proporcjonalnie do wymiaru jego zatrudnienia.

Interpretacja
01.03.2011

Zamawiający mogą skorzystać z dyspozycji art. 16 ust. 1 ustawy Pzp w każdym przypadku, jeżeli uznają to za uzasadnione i na podstawie zawartego między sobą porozumienia przeprowadzić wspólnie postępowanie i udzielić wspólnie zamówienia.

Poprzednia Następna