Czy spółce w rozliczeniu za III kwartał 2005 r. w złożonej deklaracji dla podatku od towarów i usług (VAT-7K) przysługiwało prawo obniżenia podatku należnego za III kwartał 2005 r. o podatek należny w kwocie 3.476,00 zł wynikający z faktury VAT wewnętrznej z dn. 09.09.2005r. dokumentującej wewnątrzwspólnotowe nabycie samochodu ciężarowego marki FIAT DUCATO, przyjętego w miesiącu wrześniu 2005 r. na
Czy można skorzystać z ulgi na remont lokalu mieszkalnego przed odbiorem technicznym tego lokalu oraz przed końcowym przeniesieniem własności.
Czy nagroda wypłacona na podstawie wyroku sądowego na rzecz byłego pracownika stanowi jego przychód ze stosunku pracy określony w art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy Spółka poprawnie postąpiła wypłacając żołnierzowi zwolnionemu z zawodowej służby wojskowej ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop wypoczynkowy, od którego płatnik naliczył zaliczkę na podatek dochodowy w wysokości 19% na zasadach ogólnych i uwzględnił ją w deklaracji PIT-4? Czy kwota w/w ekwiwalentu powinna zostać również uwzględniona w informacji rocznej PIT-11?
Czy w 2006 roku istnieje możliwość kontynuowania odliczenia ulgi remontowej w sytuacji, gdy kwota odliczenia będzie przewyższać należny podatek za 2005 rok?
Czy dochody z odsetek od środków pieniężnych zgromadzonych na rachunku oszczednościowo - rozliczeniowym podlegają opodatkowaniu?Jeżeli tak to jakie są zasady zaokrąglania podstawy opodatkowania w tym przypadku?
Podatnik jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług, wynajmuje nieruchomość na cele niemieszkalne, wartość otrzymywanego wynagrodzenia z tytułu dzierżawy nieruchomości w ciągu roku przekracza kwotę 10.000 EURO. Podatnik chciałby korzystać ze zwolnienia od tego podatku na zasadzie prawa wyboru przewidzianego w art. 13 ust. C Szóstej Dyrektywy Rady
Cyz przewóz próżnych kontenerów pod załadunek za międzynarodowym listem przewozowym można potraktować jako usługę bezpośrednio związaną z eksportem towarów do której stosuje się 0%stawkę podatku VAT?
Czy zainstalowanie telewizji przemysłowej w firmire należy zaliczyć do wartości niematerialnych i prawnych?
Podatnik udzielił pełnomocnictwa do podpisywania deklaracji VAT-7 i VAT-7K osobie fizycznej na podstawie art. 96 Kodeksu Cywilnego. Czy można udzielić osobie trzeciej pełnomocnictwa do podpisywania deklaracji podatkowych VAT-7 i VAT-7K w imieniu podatnika bądź osoby reprezentującej osobę prawną będącą podatnikiem?
Wątpliwości podatnika budzi możliwość zaliczania do kosztów uzyskania przychodu diet z tytułu zagranicznych podróży służbowych.
Jak prawidłowo ustalić kwotę amortyzacji stanowiącą koszt uzyskania przychodów Spółki ?
dotyczy zastosowania prawa podatkowego w podatku dochodowym od osób prawnych w sprawie momentu rozpoznania przychodu i kosztów uzyskania przychodów w związku z zawarciem opcji walutowych
Czy kwota otrzymanej z Funduszu Pracy refundacji kosztów wyposażenia i doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych ?Czy wydatki na zakup wyposażenia stanowiska pracy będą stanowić koszty uzyskania przychodów w całości, czy tylko w części pomniejszonej o kwotę refundacji ?
Czy dochód uzyskany z tytułu odszkodowania otrzymanego na podstawie wyroku sądowego za szkodę wraz z odsetkami ustawowymi podlega opodatkowaniu i na jakich zasadach ?W jakiej wysokości należy wpłacić zaliczkę i w jakim terminie ?Czy łącznie z wpłatą zaliczki należy złożyć deklarację miesięczną (PIT)?Czy zasądzone odsetki za 2004 rok wypłacone w 2005 roku należy zaliczyć do dochodów 2005 roku i w jaki
Czy w przypadku gdy Spółka zakupiła na potrzeby własne samochód osobowy i odliczyła część VAT-u (5.000 zł), a następnie chce oddać ten samochód w leasing operacyjny, ma prawo (jako leasingodawca) do odliczenia całego podatku VAT, poprzez złożenie korekty deklaracji w miesiącu zakupu samochodu.Przedstawiając stan faktyczny Podatnik wskazał, iż Spółka w swojej działalności poza usługami najmu świadczy
Czy świadczone przez Stowarzyszenie usługi reklamowe na rzecz podmiotów zagranicznych powinny być wykazywane w ewidencji sprzedaży VAT. Przedstawiając stan faktyczny Podatnik wskazał, iż prowadzi działalność określoną w statucie. Głównie zajmuje się wydawaniem raz w roku Kalendarza Imprez biegowych w Polsce, w którym zamieszczane są reklamy biegów. Dalej we wniosku Podatnik pisze, iż Organizatorzy
Wątpliwości Podatnika dotyczą momentu powstania obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług przy sprzedaży prawa wieczystego użytkowania gruntu.
Dotyczy opodatkowania podatkiem VAT w wysokości 7% usług remontowo-budowlanych ( montaż paneli podłogowych) wykonanych w obiektach budownictwa mieszkaniowego.
Czy zwolnieniu od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych podlegają dochody podatnika pełniącego funkcję koordynatora przy relizacji programu finansowanego w 75% ze środków wspólnotowych i w 25% z publicznych środków krajowych?Zdaniem podatnika dochody powyższe są zwolnione od podatku.
Czy pierwsza opłata za wieczyste użytkowanie jest kosztem uzyskania przychodu zgodnie z art.16 ust.1