Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 28 ustawy świadczonych zajęć z elementami języka obcego.
Brak opodatkowania podatkiem VAT rozliczeń w związku z zawarciem umowy wspólnego przedsięwzięcia.
Opodatkowanie kwalifikowanych praw własności intelektualnych według preferencyjnej stawki podatkowej (IP BOX).
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego w związku z wydatkowaniem przychodu ze sprzedaży nieruchomości na własne cele mieszkaniowe.
Uznanie składników majątkowych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa.
Opodatkowanie podatkiem VAT świadczenia na rzecz Odbiorców zewnętrznych odpłatnych usług w zakresie odprowadzania ścieków, brak obowiązku naliczenia podatku należnego z tytułu wykorzystywania Infrastruktury w celu odbioru ścieków na rzecz Odbiorców wewnętrznych, prawo do odliczenia części podatku naliczonego od wydatków bieżących i inwestycyjnych dotyczących infrastruktury kanalizacyjnej.
1. Czy od dnia 1 stycznia 2022 r., Wnioskodawca jest uprawniony do zaliczania do kosztów uzyskania przychodu odpisów amortyzacyjnych zgodnie z art. 15 Ustawy o CIT od wartości początkowej budynków - środków trwałych dla celów podatku dochodowego od osób prawnych, sklasyfikowanych w grupie 1 KŚT? 2. Czy w przyszłych okresach Wnioskodawca będzie uprawniony do zaliczania do kosztów uzyskania przychodu
Brak w Polsce stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej usługobiorcy.
Nie mają Państwo racji, że sprzedaż Nieruchomości w ramach Transakcji będzie podlegała opodatkowaniu PCC. Transakcja będzie objęta podatkiem VAT; jako dostawa towaru. W związku z powyższym opodatkowanie tej czynności podatkiem VAT będzie skutkować wyłączeniem obowiązku podatkowego w podatku PCC na podstawie art. 2 pkt 4 lit. a) tej ustawy.
Możliwość uznania Kosztu Finansowego Weksla i Kosztów Prowizji za koszty uzyskania przychodów oraz ustalenie momentu zaliczenia tych wydatków w ciężar kosztów uzyskania przychodów.
CIT- dotyczy działalności badawczo-rozwojowej i kosztów kwalifikowanych.
Czy w razie wyboru przez Spółkę opodatkowania Ryczałtem wynajmowanie przez Spółkę części Nieruchomości od Wspólnika na wyżej opisanych warunkach w okresie opodatkowania Ryczałtem będzie skutkować dla Spółki powstaniem dochodu z tytułu ukrytych zysków, o którym mowa w art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT i w konsekwencji obowiązkiem zapłaty z tego tytułu Ryczałtu.
Podatek od towarów i usług w zakresie wskazania, czy wniesienie do spółki jawnej wkładu niepieniężnego w postaci prawa do korzystania z nieruchomości będzie czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, która będzie zwolniona od podatku na podstawie § 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia w sprawie zwolnień.
Czy wartość niespłaconych zobowiązań Spółki, wynikających z zawartych umów pożyczek, wymagalnych i nieprzedawnionych na moment wykreślenia Spółki z Rejestru Przedsiębiorców KRS, będzie stanowić dla Spółki przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych