Opodatkowanie osoby fizycznej nie mającej miejsca zamieszkania w Polsce, udzielającej pożyczki firmie działającej na terytorium Rzeczpospolitej.
Spółka obciąża swoich pracowników kosztami związanymi z prywatnymi rozmowami telefonicznymi oraz kosztami związanymi z ubraniem roboczym. Spółka dokumentuje powyższe czynności wystawiając faktury VAT (tzw. refakturowanie). Czy w przedmiotowej sytuacji można wystawiać zbiorcze faktury VAT, lub inny dokument?
Czy do osiąganych przychodów z działalności gospodarczej - wynajem lokali użytkowych będą miały zastosowanie przepisy art. 30c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ?
Jaka jest stawka podatku na wyroby zaliczane do grupowania SWW 2112-11?
Jaka jest stawka podatku VAT dla usługi poręczenia kredytu wykonanej poza państwową granicą Rzeczypospolitej Polskiej?
Jaką stawkę podatku VAT należy zastosować przy wywozie za granicę towaru w wykonaniu czynności darowizny?
dotyczy wniesienia majątku firmy jako aportu do spółki cywilnej (rodzinnej).
Czy pośredni udział nierezydenta w kapitale Spółki powoduje, że Spółka będzie podlegać właściwości dużych urzędów skarbowych - na podstawie wchodzących w życie z dniem 1 stycznia 2004 r. przepisów art. 5 ust. 9b pkt 7 lit. c ustawy o urzędach i izbach skarbowych (Dz. U. z 1996 Nr 106, poz. 489 ze zm.) - i co należy rozumieć przez udział bezpośredni lub pośredni w zarządzaniu?
Jednostka otrzymuje faktury VAT od kontrahenta zagranicznego.Kwoty zawarte w fakturach są wymienione wyłącznie w walucie wymienialnej. Czy Jednostka jest uprawniona do obniżenia kwoty podatku należnego o kwoty podatku naliczonego wynikającego z ww. faktur. FPS 6/03, uchwała składu 7 sędziów NSA
Czy Spółka będzie mogła odliczyć tą darowiznę od odstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy w przypadku naliczania przez pracodawcę podatku dochodowego od osób fizycznych od dodatkowego przychodu pracownicy będącej na zasiłku macierzyńskim finansowanym przez ZUS, który stanowi ubezpieczenie na życie oraz wypłacona w kwocie nominalnej 13-ta pensja - należy uwzględnić ulgę podatkową jak również koszty uzyskania przychodu?
Spółka została zarejestrowana w Rejestrze Handlowym w dniu 07.06.2000 r. W dniu 21.07.2003 r. została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym. Jednostka w 2002 r. założyła konto bankowe, jednak nadal nie podjęła działalności gospodarczej. Spółka ponosiła koszty prowizji bankowych od kwietnia 2002 r. i najmu lokalu na cele biurowe od września 2002 r. W 2003 r. jednostka oprócz kosztów prowizji bankowych
Kto w przypadku połączenia się dwóch spółek winien złożyć deklarację VAT-7 za miesiąc, w którym nastąpiło przejęcie?
Czy można udzielić informacji w indywidualnej sprawie co do zakresu i sposobu zastosowania przepisów prawa podatkowego w sytuacji, gdy w tej sprawie toczy się postępowanie podatkowe?
Czy przejęte zobowiązania spółka powinna była uwzględnić przy wyliczeniu wartości początkowej firmy, a co za tym idzie przy ustalaniu wartości początkowej środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych?
Czy prawidłowo interpretuje się przepisy art. 16 ust. 1 pkt 57 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych wyłączając z podstawy opodatkowania tym podatkiem wszystkie nie zapłacone w danym roku podatkowym (obrotowym) rachunki za zrealizowane umowy o dzieło i zlecenia z osobami fizycznymi nie prowadzącymi działalności gospodarczej?Wydatki z tego tytułu Spółka zalicza w koszty roku podatkowego, w którym
Czy wydatki związane z prowadzoną przez Spółdzielnię sprzedażą premiową stanowią koszty uzyskania przychodów w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Jaką stawką podatku od towarów i usług należy objąć sprzedaż wyrobu medycznego: Protefix krem mocujący do protez zębowych?
Zakupiony przez podatnika towar nie dotarł do magazynu Spółki. Czy w przedmiotowej sytuacji Strona ma prawo do odliczenia podatku naliczonego?