22.12.2020 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 22.12.2020, sygn. 0115-KDIT1.4011.673.2020.2.DB, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.673.2020.2.DB

Preferencja IP Box opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.

Na podstawie art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 1 września 2020 r. (data wpływu 4 września 2020 r.), uzupełnionym w dniu 20 listopada 2020 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 września 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową, uzupełniony pismem w dniu 20 listopada 2020 r.

We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca prowadzi na terytorium Polski jednoosobową działalność gospodarczą. Przeważającym przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest działalność związana z oprogramowaniem (PKD 62.01.Z). W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca tworzy i komercjalizuje (poprzez udzielenie licencji) programy i dodatki graficzne wspomagające i automatyzujące pracę edytorów wideo, wykorzystujących gotowe programy od takich producentów, jak np. czy . Produktami Wnioskodawcy są tzw. szablony graficzne oraz wtyczki umożliwiające uzyskanie efektu wizualnego, który nie jest możliwy do uzyskania wbudowanymi funkcjami ww. programów do edycji wideo. Produkty końcowe (rozwiązania opracowywane przez Wnioskodawcę) są zależne od producentów programów hostowych, tj. programów, pod które przygotowywane jest oprogramowanie przez Wnioskodawcę. Upraszczając terminologię techniczną można stwierdzić, że przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest tworzenie oprogramowania stanowiącego nakładki na oprogramowanie dostępne powszechnie na rynku. Wnioskodawca w ramach prowadzonej przez niego działalności gospodarczej zarówno tworzy dany produkt (rozwiązanie) w ramach procesu twórczego od podstaw i wprowadza go do obrotu (komercjalizuje), jak również podejmuje działania mające na celu ulepszenie i rozwinięcie już skomercjalizowanych przez niego rozwiązań. Produkty (rozwiązania) tworzone lub ulepszane przez Wnioskodawcę w ramach prowadzonej przez niego działalności gospodarczej można podzielić na następujące kategorie:

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne