Interpretacja indywidualna z dnia 26.11.2020, sygn. 0115-KDIT1.4011.644.2020.2.JG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.644.2020.2.JG
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.
Na podstawie art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 18 sierpnia 2020 r. (data wpływu 20 sierpnia 2020 r.), uzupełnionym w dniu 2 listopada 2020 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 20 sierpnia 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową, który został uzupełniony w dniu 2 listopada 2020 r.
We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca prowadzi od dnia 3 sierpnia 2020 r. jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w CEIDG, której przedmiotem jest działalność związana z oprogramowaniem. Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 oraz ust. la ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: ustawa o PIT). Wnioskodawca w ramach współpracy ze spółką prawa polskiego (dalej: Spółka) od sierpnia 2020 r. tworzy programy komputerowe spełniające określone przez Niego wymagania i funkcjonalności. Usługi związane z tworzeniem oprogramowania są świadczone na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Umowa łącząca Wnioskodawcę ze Spółką (umowa współpracy) ma charakter kontraktu zawartego pomiędzy przedsiębiorcami. Przedmiotem umowy zawartej ze Spółką jest świadczenie przez Wnioskodawcę usług polegających na tworzeniu autorskiego programu będącego elementem platformy służącej do wypożyczania rowerów i hulajnóg elektrycznych, która wykorzystywana jest międzynarodowo. Nietypowy charakter projektu wymaga od Wnioskodawcy pracy w modelu badawczo-rozwojowym (ang. R&D). Programy komputerowe budowane przez Wnioskodawcę integrują się z chmurą, celem wymiany danych oraz zapewniają poprawne działanie sprzętu, jak również dodatkowych funkcjonalności z nim związanych.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty