23.11.2020 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 23.11.2020, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.170.2020.1.PJ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.170.2020.1.PJ

Prowadzenie elektronicznej ewidencji ilościowej energii elektrycznej

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 28 sierpnia 2020 r. (data wpływu: 14 września 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie prowadzenia elektronicznej ewidencji ilościowej energii elektrycznej jest prawidłowe

UZASADNIENIE

W dniu 14 września 2020 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie prowadzenia elektronicznej ewidencji ilościowej energii elektrycznej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenia przyszłe:

Spółka jest zarejestrowana dla celów podatku akcyzowego. Spółka prowadzi działalność gospodarczą w zakresie produkcji i sprzedaży pasz. Produkcja pasz odbywa się w 8 zakładach w następujących lokalizacjach: [].

Spółka zamierza rozpocząć prowadzenie koncesjonowanej działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania energii elektrycznej, w związku z którą zobowiązana będzie do prowadzenia ewidencji ilościowej energii elektrycznej, o której mowa w art. art. 138h ust. 1 pkt 2 ustawy akcyzowej.

Spółka zamierza prowadzić ewidencję w formie elektronicznej z wykorzystaniem rozwiązania opartego o program Y. , z zaimplementowanymi funkcjonalnościami napisanymi w języku programowania VBA (Visual Basic for Applications) - dalej jako: rozwiązanie.

Rozwiązanie będzie oparte o odpowiednio skonfigurowane i połączone ze sobą pliki w formacie .xlsm [Format .xlsm umożliwia rozbudowanie standardowych arkuszy kalkulacyjnych w programie Y. o programowanie VBA oraz makropolecenia, tj. umożliwia implementację algorytmów]. Baza danych w formacie .xlsm zostanie zainstalowana w określonej lokalizacji sieciowej (dysku sieciowym) i będzie stanowiła bazę danych (dalej: Baza danych), w której ewidencjonowane będą wymagane przez ustawę akcyzową i akty wykonawcze do niej dane. Wszystkie makra oraz zakładki zostaną zabezpieczone hasłem, co uniemożliwi jakąkolwiek ingerencję w dane wprowadzone już w Bazę danych, w szczególności niemożliwe będzie ich trwale usunięcie. Hasło zostanie zdefiniowane przez zewnętrzny podmiot lub określone losowo - będzie to stanowiło dalsze zabezpieczenie wprowadzonych do ewidencji danych przed ich zniekształceniem lub utratą.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne