Interpretacja indywidualna z dnia 12.11.2020, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.610.2020.2.JSZ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.610.2020.2.JSZ
możliwość zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla dostawy towarów na rzecz kontrahenta zagranicznego, w sytuacji gdy na tych towarach wykonywane będą usługi na terytorium kraju
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 1 września 2020 r. (data wpływu 3 września 2020 r.) uzupełnionym pismem z dnia 4 listopada 2020 r. (data wpływu 6 listopada 2020 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla dostawy towarów na rzecz kontrahenta zagranicznego, w sytuacji gdy na tych towarach wykonywane będą usługi na terytorium kraju jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 3 września 2020 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla dostawy towarów na rzecz kontrahenta zagranicznego, w sytuacji gdy na tych towarach wykonywane będą usługi na terytorium kraju.
Przedmiotowy wniosek został uzupełniony pismem z dnia 4 listopada 2020 r. poprzez doprecyzowanie opisu sprawy, pytania nr 2 wniosku oraz własnego stanowiska.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Podstawową działalnością Spółka z o.o. jest sprzedaż hurtowa wyrobów tekstylnych. Spółka jest ich importerem i producentem. Spółka zamierza sprzedać swój towar (przędzę) niemieckiej Firmie. Towar zostanie przewieziony początkowo do polskiej firmy, która wykona z niego rękawiczki. Następnie rękawiczki te zostaną wywiezione do Niemiec. Fakturę za towar z 60 dniowym terminem płatności, . Spółka wystawi na firmę niemiecką, która posiada numer VAT UE. Spółka jest zarejestrowanym podatnikiem VAT. Rękawiczki wykonywane są na zlecenie zamawiającego towar. Po dokonanym przerobie w kraju, rękawiczki są wywożone do Niemiec na koszt klienta. Potwierdzeniem wywozu towaru z Polski będzie list przewozowy CMR, wystawiany przez przewoźnika przewożącego towar od firmy dokonującej przerobu do klienta w Niemczech (udostępniony przez firmę dokonującą ostatecznego wywozu towarów z Polski do Niemiec). Wnioskodawca chce by dokument CMR zawierał:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty