02.11.2020 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 02.11.2020, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.367.2020.1.PG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.367.2020.1.PG

Stawki podatku dla WDT.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 29 lipca 2020 r. (data wpływu 3 sierpnia 2020 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania transakcji za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów oraz możliwości zastosowania 0% stawki podatku VAT do ww. transakcji na podstawie posiadanych przez Spółkę dokumentów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 sierpnia 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania transakcji za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów oraz możliwości zastosowania 0% stawki podatku VAT do ww. transakcji na podstawie posiadanych przez Spółkę dokumentów.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.

Sp. z o.o. (dalej: Wnioskodawca, Spółka) jest czynnym i zarejestrowanym podatnikiem podatku VAT na terytorium RP oraz jest zarejestrowanym jako podatnik VAT-UE. Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą polegającą na rozbiorze ćwierćtuszy wołowych i produkcji wysokiej jakości mięsa oraz produktów wołowych (dalej: Produkty, Towary), które to następnie sprzedaje, w tym na rzecz podatników podatku od wartości dodanej (VAT) z innych krajów UE. Podatnicy VAT z innych krajów UE, na rzecz których dokonywane są dostawy produktów, są zarejestrowani na potrzeby transakcji wewnątrzwspólnotowych (dalej: Podatnicy VAT z innych krajów UE, Nabywca lub Zamawiający).

Transport towarów może być zarówno organizowany przez Spółkę, jak i przez Nabywcę, zarówno własnymi środkami transportu (Wnioskodawcy lub Nabywcy), jak również transport może być zlecany niezależnym firmom transportowym. Dla Spółki opisane transakcje stanowią wewnątrzwspólnotowe dostawy towarów (dalej: WDT), natomiast dla zamawiających wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów (dalej: WNT) w ich krajach. To kto organizuje transport, jak również to, czy są to własne środki transportu Wnioskodawcy lub Zamawiającego uzależnione jest od wielu czynników jak, ustalenia poprzedzone negocjacjami pomiędzy stronami (w zakresie organizatora transportu produktów), dostępność własnych pojazdów (Nabywcy lub Zamawiającego), optymalne wykorzystanie własnych środków transportu, itp.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne