Interpretacja indywidualna z dnia 13.10.2020, sygn. 0115-KDIT3.4011.442.2020.2.PS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.442.2020.2.PS
W zakresie potrącalności kosztów bezpośrednio związanych z uzyskiwanymi przychodami.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 i art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku wspólnym z dnia 1 lipca 2020 r. (data wpływu 14 lipca 2020 r.), uzupełnionym pismem w dniu 22 września 2020 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie potrącalności kosztów bezpośrednio związanych z uzyskiwanymi przychodami jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 lipca 2020 r. wpłynął do tutejszego organu wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w ww. zakresie. Wniosek uzupełniony został pismem w dniu 22 września 2020 r.
We wniosku złożonym przez:
- Zainteresowanego będącego stroną postępowania:
A - Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania:
B
przedstawiono następujący stan faktyczny:
Pan A, polski rezydent podatkowy (dalej jako: Wnioskodawca lub Podatnik), jest komandytariuszem Spółki C Spółka z o.o. spółka komandytowa z siedzibą w A. (dalej jako: Spółka). Poza nim komandytariuszem jest B, a komplementariuszem Spółka C Spółka z o.o. z siedzibą w A. Zarówno komandytariusze, jak i komplementariusz, są polskimi rezydentami podatkowymi, przy czym komandytariusze są podatnikami podatku dochodowego od osób fizycznych, a komplementariusz jest podatnikiem podatku dochodowym od osób prawnych.
Komandytariusze i komplementariusz rozliczają swój udział w zysku Spółki, która prowadzi księgi rachunkowe i dokonuje rozliczenia przychodów oraz kosztów na rzecz wspólników celem ustalenia prawidłowej podstawy opodatkowania w podatku dochodowym.
Spółka prowadzi działalność w zakresie handlu hurtowego i detalicznego oraz produkcji artykułów dekoracyjnych i w swojej bieżącej działalności, do prowadzenia ksiąg rachunkowych i ewidencjowania zdarzeń gospodarczych, od grudnia 2017 r., korzysta z systemu ZZ - system ERP (dalej jako: System, System ERP). Podczas procesu wdrażania Systemu firma Z wydała poprawkę do Systemu, która naprawiała błąd dotyczący obliczania wartości zapasów. Niestety, firma wdrażająca Spółce System ERP nie wgrała tej aktualizacji. Brak zainstalowania w latach poprzednich ww. poprawki ZZ skutkował tym, że po rozpoczęciu używania Systemu czasami nieprawidłowo ustalany był koszt własny sprzedaży.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty