Interpretacja indywidualna z dnia 28.08.2020, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.312.2020.1.PG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.312.2020.1.PG
Zastosowanie mechanizmu podzielonej płatności.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 17 czerwca 2020 r. (data wpływu 26 czerwca 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania mechanizmu podzielonej płatności jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 26 czerwca 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania mechanizmu podzielonej płatności.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.
Sp. z o.o. (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) produkuje i dostarcza maszyny, których zadaniem jest zasadniczo przeprowadzanie określonych testów. Maszyny te są dostosowywane do potrzeb klienta, co oznacza, że każda maszyna zawiera wyposażenie niezbędne dla przeprowadzenia testów, które klient pragnie zrealizować np. po zakończeniu produkcji danego wyrobu. Tego typu maszyny dostarczane są przez Spółkę do nabywców będących czynnymi podatnikami VAT. Jednocześnie dostawy te są dokumentowane fakturami, w których kwota należności ogółem przekracza kwotę 15.000 brutto złotych.
Maszyna będąca przedmiotem wniosku.
Jedną z przykładowych maszyn Spółki jest stacja testowa (dalej: Maszyna), będąca przedmiotem niniejszego wniosku, która jest dostarczana na rzecz nabywcy, będącego czynnym podatnikiem VAT, w ramach transakcji podlegającej opodatkowaniu 23% stawką VAT. Przedmiotowe dostawy dokumentowane są fakturami wystawianymi przez Spółkę na rzecz nabywcy.
Maszyna służy do przeprowadzania testu szczelności i testu wydajności odpowietrzania wyrobów wykorzystywanych do zasilania układu pneumatycznego regulującego wysokość zawieszenia samochodów osobowych.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty