25.03.2020 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 25.03.2020, sygn. 0112-KDIL3.4012.38.2020.1.LS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3.4012.38.2020.1.LS

Brak prawa do odliczenia (e-usługi).

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 27 stycznia 2020 r. (data wpływu 27 stycznia 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn.: () jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 stycznia 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn.: ().

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.

Celem ogólnym projektu jest usprawnienie realizacji spraw o charakterze publicznych poprzez cyfryzację procesów administracyjnych na terenie działalności Gminy. Przewidziano realizację następujących zadań/etapów: Opracowanie studium wykonalności; Pełnienie nadzoru przez inżyniera projektu; Wdrożenie systemów teleinformatycznych i uruchomienie e-usług na 3 i 5 poziomie dojrzałości poprzez zakup usług informatycznych oraz wartości niematerialnych i prawnych; Modernizacje okablowania strukturalnego poprzez zakup robót budowlanych, Zakup środków trwałych, tj. niezbędnego sprzętu informatycznego i oprogramowania; Działania promocyjne. Cele projektu są zbieżne z celem osi priorytetowej () RPO określonym jako zwiększenie dostępności informacji publicznej oraz rozszerzenie zakresu spraw, które mieszkańcy i przedsiębiorcy będą mogli załatwić z wykorzystaniem narzędzi IT oraz wdrażanie publicznych usług cyfrowych o coraz wyższych poziomach zaawansowania. Realizacja projektu przyczyni się do osiągnięcia wartości docelowych wskaźników produktu specyficznych dla RPO w ramach osi priorytetowej (). Poza zgodnością z celem szczegółowym osi priorytetowej (), cele projektu są także zbieżne z celami szczegółowymi działania w ramach tej osi priorytetowej, wskazanymi w Szczegółowym opisie osi priorytetowej () Działania 3.1 (). W wyniku realizacji ww. etapów zwiększona zostanie zdolność Gminy do usprawnienia realizacji spraw o charakterze publicznym poprzez cyfryzację procesów administracyjnych na terenie działalności Gminy. Projekt zgodny jest z założeniem Osi Priorytetowej 3 określonym w () RPO. Zaplanowano: wdrożenie 16 e-usług charakteryzujących się wysokim walorem powtarzalności i wysokim poziomem dojrzałości uruchomienie 3 systemów teleinformatycznych; Centralna platforma e-usług Mieszkańca; Zintegrowany system dziedzinowy; Elektroniczny system obiegu dokumentów. Uruchomione systemy będą wspomagały realizację zadań publicznych przez Gminę i wpływać będą pozytywnie na poszerzenie dostępu klientów do informacji i zasobów urzędu. W ramach projektu zostanie wykorzystana funkcjonalność platformy krajowej ePUAP. Dzięki realizacji projektu wzrośnie liczba urzędowych spraw załatwianych elektronicznie przez grupę docelową projektu obywateli i biznes z terenu Gminy, dzięki czemu nastąpi usprawnienie procesów administracyjnych Gminy i uproszczenie obowiązków urzędowych ciążących na klientach urzędu. Cele szczegółowe, które Gmina zamierza zrealizować w projekcie to:

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne