Interpretacja indywidualna z dnia 13.12.2019, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.716.2019.1.RD, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.716.2019.1.RD
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur VAT dokumentujących wydatki poniesione w związku z realizacją projektu.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 30 października 2019 r. (data wpływu za pośrednictwem platformy e-PUAP 6 grudnia 2019 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o podatek naliczony z tytułu wydatków związanych z realizacją projektu pn. () jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 6 grudnia 2019 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o podatek naliczony z tytułu wydatków związanych z realizacją projektu pn. ().
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Gmina, zwana dalej Wnioskodawcą, jest zarejestrowana jako czynny podatnik podatku VAT. Jest także osobą prawną - jednostką samorządu terytorialnego.
Wnioskodawca, podpisał umowę w lipcu 2017 roku, i od tego czasu realizował projekt (), (dalej: projekt). Gmina uzyskała dofinansowanie realizacji projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) dla osi priorytetowej: VI. Dziedzictwo Regionalne dla działania: 6.3. Rozwój wewnętrznych potencjałów regionu dla poddziałania.
Wytworzona infrastruktura w ramach przedmiotowego projektu będzie stanowiła solidną podstawę do promocji regionu jeziora. Partner projektu oddeleguje osobę merytoryczną, która będzie uczestniczyć w spotkaniach oraz naradach organizowanych celem przygotowania odpowiedniej promocji regionu jeziora. Działania inwestycyjne wnioskodawcy stanowić będą również uzupełnienie oferty turystycznej partnera projektu. Wspólna promocja urozmaici i wzbogaci teren, co przyczyni się do wzrostu odwiedzin przez turystów. W zakresie czynności Partnera projektu będzie czynne uczestnictwo w fazie przygotowania odpowiedniej publikacji promocyjnej. Poprzez wspólną promocję będzie możliwe przyciągnięcie większej ilości odwiedzających tereny objęte współpracą. Bogata oferta turystyczna obejmująca rozwój infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej zatrzyma turystę w regionie na dłużej. Stworzenie możliwości poznania kultury regionu jeziora, stylu życia, architektury ludowej, zwyczajów, tradycji, języka jest wielkim atutem, które pozwalają stworzyć wokół regionu pewną charakterystyczną otoczkę, przyjazną atmosferę, decydującą o odrębności regionu, a zarazem o chęci powrotu w to miejsce i polecenia go innym podróżującym. Współpraca między partnerami pozwala na nawiązanie kontaktów, wymianę doświadczeń, pomysłów przekładających się na wysoko efektywny rozwój atrakcyjności regionu jeziora.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty