03.12.2019 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 03.12.2019, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.647.2019.1.SM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.647.2019.1.SM

w zakresie niepodlegania opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług i braku zwolnienia z opodatkowania tym podatkiem czynności udzielania pożyczki przez pożyczkodawcę na rzecz Wnioskodawcy

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 17 października 2019 r. (data wpływu 22 października 2019 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT czynności udzielenia pożyczki przez pożyczkodawcę na rzecz Wnioskodawcy jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 22 października 2019 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie w zakresie opodatkowania podatkiem VAT czynności udzielenia pożyczki przez pożyczkodawcę na rzecz Wnioskodawcy oraz podatku od czynności cywilnoprawnych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej również jako: Pożyczkobiorca), czynnym podatnikiem VAT. Wnioskodawca planuje zaciągnąć pożyczkę pieniężną na podstawie umowy pożyczki pieniężnej z osobą prawną spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, czynnym podatnikiem VAT (dalej: Pożyczkodawca).

Pożyczka zgodnie z umową będzie oprocentowana. Zwrot pożyczki będzie następować w ratach.

W chwili zawarcia umowy pożyczki środki pieniężne będą znajdowały się na terytorium Polski.

Umowa pożyczki zostanie zawarta na terytorium Polski.

Na moment zawarcia umowy pożyczki ani u Wnioskodawcy, ani u Pożyczkodawcy udzielanie pożyczek nie będzie przedmiotem prowadzonej działalności zawarcie umowy pożyczki będzie miało charakter incydentalny. W szczególności ani Wnioskodawca, ani Pożyczkodawca nie będzie posiadał w swoim zakresie działalności wpisanym według PKD w Krajowym Rejestrze Sądowym usług kredytowania czy udzielania pożyczek pieniężnych.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne