Interpretacja indywidualna z dnia 29.11.2019, sygn. 0112-KDIL3-3.4011.365.2019.3.MM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3-3.4011.365.2019.3.MM
Dochody z kwalifikowanych praw własności intelektualnej (IP BOX).
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 24 września 2019 r. (data wpływu 3 października 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej (IP BOX) jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 3 października 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek uzupełniony pismem z 29 października 2019 r. (data wpływu 5 listopada 2019 r.) i z 13 listopada 2019 r. (data wpływu 21 listopada 2019 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej (IP BOX).
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. Zajmuje się tworzeniem oprogramowania. Działając jako zleceniobiorca firmy sp. z o.o. tworzy oprogramowanie przy współpracy z firmą (). Zgodnie z umową współpracy z firmą sp. o.o. Wnioskodawca przekazuje autorskie prawa majątkowe do stworzonych przez siebie utworów, którymi są programy komputerowe. W celu realizowania projektów prowadzi stale prace rozwojowe polegające na zwiększaniu zasobów wiedzy, co umożliwia mu jej zastosowanie przy tworzeniu programów komputerowych (aplikacji) rozwiązujących konkretne problemy praktyczne i posiadających usprawnienia umożliwiające wykonywanie pewnych czynności w sposób sprawniejszy, szybszy i skuteczniejszy.
Wnioskodawca pracuje nad projektem aplikacji mobilnej dla klientów firmy zajmującej się ubezpieczeniami domów i gospodarstw przeciwko szkodnikom. Aplikacja ta pozwoli klientom m.in. na dostęp do artykułów publikowanych przez firmę, bieżący podgląd stanu obecnego i historii sensorów zainstalowanych w ubezpieczonych obiektach (temperatura, wilgotność, zużycie energii, czujniki zalania i obecności szkodników), możliwość zrobienia zdjęcia szkodnika i wysłania go do firmy w celu identyfikacji (w tej chwili robi to specjalista, ale w planie jest dodanie sieci neuronowych, które zautomatyzują ten proces) oraz podgląd z raportów z inspekcji obiektów dokonywanych przez firmę.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty