15.11.2019

Interpretacja indywidualna z dnia 15.11.2019, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.527.2019.1.GG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.527.2019.1.GG

w zakresie opodatkowania sprzedaży prawa własności przemysłowej

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 16 września 2019 r. (data wpływu 23 września 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 września 2019 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca jest podmiotem wykonującym działalność gospodarczą w przedmiocie tworzenia dedykowanych rozwiązań informatycznych. Funkcjonowanie przedsiębiorstwa opiera się na kreowaniu nowego oprogramowania komputerowego (w postaci aplikacji na system , strony WWW, system lub inne urządzenia).

Działalność skupiona jest na realizacji konkretnego i indywidualnego zamówienia klienta w momencie, w którym nie może on znaleźć gotowego pudełkowego rozwiązania istniejącego już na rynku. Szczegółowe podejmowane działania polegają na analizie indywidualnych potrzeb klienta, stworzeniu specjalnego, adekwatnego do potrzeb oprogramowania oraz finalnie na wdrożeniu przygotowanego rozwiązania. Nie są to działania rutynowe ani okresowe (nie jest to utrzymanie techniczne produktu). Wnioskodawca wytwarza wyłącznie oprogramowanie, działając w oparciu o usługi w chmurze (np. ), bez dostarczania fizycznych urządzeń informatycznych. W zależności od projektu i wymagań klienta istnieją dwie formy umowy, tj.: bez przeniesienia praw autorskich na nabywcę oraz z przeniesieniem praw autorskich. Warto również podkreślić, że oprogramowanie wytworzone przez Wnioskodawcę podlega ochronie prawnej na podstawie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (w szczególności art. 74 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Dz. U. z 2019 r., poz. 1231, z późn. zm.).

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp