08.11.2019 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 08.11.2019, sygn. 0112-KDIL3-3.4011.304.2019.2.WS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3-3.4011.304.2019.2.WS

Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 19 sierpnia 2019 r. (data wpływu 22 sierpnia 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box):

  • jest nieprawidłowe w części dotyczącej sposobu prowadzenia ewidencji,
  • jest prawidłowe w pozostałej części.

UZASADNIENIE

W dniu 22 sierpnia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek uzupełniony pismem z 16 października 2019 r. (data wpływu 22 października 2019 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest osobą fizyczną, (dalej jako: Wnioskodawca, Podmiot), prowadzącą na terytorium RP jednoosobową działalność gospodarczą związaną z oprogramowaniem. Niewykluczone, że w przyszłości planowane będzie rozszerzenie wykonywanej działalności o dodatkowe usługi. Dodatkowo należy wskazać, że Wnioskodawca posiada na terytorium RP ograniczony obowiązek podatkowy.

Przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest tworzenie oraz modyfikacja oprogramowania na indywidualne zamówienie klientów zlokalizowanych w różnych krajach. Każdorazowo transakcja rozpoczyna się od przesłania przez klienta zamówienia na przygotowanie nowego lub zmianę (modyfikację) już istniejącego oprogramowania, w celu dopasowania go do aktualnych potrzeb oraz według określonych przez klienta wytycznych dotyczących pożądanego przez klienta efektu (np. funkcjonalności, jakie powinien mieć program tworzony lub modyfikowany przez Wnioskodawcę). Następnie klient przesyła na dedykowany do realizacji niniejszych usług serwer niezbędne dane oraz materiały lub samo oprogramowanie, jeśli zamówienie dotyczy jego zmiany. Wnioskodawca pobiera przesłane dane w celu przygotowania autorskiego oprogramowania według przesłanego przez klienta zamówienia.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne