30.10.2019 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 30.10.2019, sygn. 0115-KDIT1-2.4012.478.2019.2.KK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-2.4012.478.2019.2.KK

Prawo do zastosowania stawki 0% do usług związanych bezpośrednio z eksportem towarów.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 22 sierpnia 2019 r. (data wpływu 28 sierpnia 2019 r.), uzupełnionym w dniu 9 i 17 października 2019 r. (daty wpływu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania stawki 0% do usług związanych bezpośrednio z eksportem towarów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 sierpnia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, uzupełniony w dniach 9 i 17 października 2019 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania stawki 0% do usług związanych bezpośrednio z eksportem towarów.

We wniosku oraz jego uzupełnieniach przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka T. (dalej jako: Spółka) świadczy usługi transportowe i spedycyjne. Spółka otrzymała propozycję podpisania umowy o usługi przewozowe .... Przewóz ten miałby odbywać się na terenie Polski. Jednak towar ten Spółka dostarczałaby do miejsca, w którym formowana będzie przesyłka zbiorowa (załadunek na wagony), a następnie towar ten będzie eksportowany na Ukrainę. Miejsce składowania towaru, a tym samym miejsce dostarczenia przez Spółkę towaru, to ... miejscowości w Polsce, gdzie prowadzą działalność firmy spedycyjne prowadzące kompletację, formowanie, ważenie i przeładunek na transport kolejowy dostarczanych przesyłek celem ich eksportu na Ukrainę. Każdy samochód przyjeżdżający do miejsca składowania jest rejestrowany wg daty przybycia, a załadunek odbywa się zgodnie z zasadą pierwsze przyszło, pierwsze wyszło. Zleceniodawca Spółki zobowiązuje się do potwierdzenia wywozu towaru na eksport w postaci dokumentu IE599 do dwóch miesięcy po dacie wykonania usługi. Dodatkowo jako potwierdzenie Spółka otrzyma zestawienie zawierające przydział do poszczególnych wagonów z informacjami takimi jak: numery wagonów, numer rejestracyjny auta przypisany do wagonu, wielkość załadunku, rodzaj załadunku.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne