Interpretacja indywidualna z dnia 30.10.2019, sygn. 0112-KDIL3-3.4011.321.2019.2.MM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3-3.4011.321.2019.2.MM
Dochody z kwalifikowanych praw własności intelektualnej (IP BOX).
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 29 sierpnia 2019 r. (data wpływu 3 września 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej (IP BOX) jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 3 września 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek uzupełniony pismem z 21 października 2019 r. (data wpływu 25 października 2019 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej (IP BOX).
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca od 1 stycznia 2019 r. prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, której przedmiotem jest między innymi działalność związana z wytwarzaniem oprogramowania. Wnioskodawca rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów.
Do kwietnia 2019 r. Wnioskodawca na podstawie zawartej umowy o świadczenie usług z A Sp. z o.o. świadczył usługi programistyczne. W ramach umowy Wnioskodawca przenosił na spółkę całość autorskich praw majątkowych do programu komputerowego, za co otrzymywał wynagrodzenie.
W ramach współpracy z tą spółką Wnioskodawca zajmował się tworzeniem aplikacji mobilnych w technologii natywnej. Wnioskodawca wykorzystywał takie języki programowania, jak (), (), () i (). W okresie współpracy z tą spółką Wnioskodawca brał udział (jako jeden z dwóch programistów) w tworzeniu aplikacji mobilnej dla kierowców wyścigowych, a także aplikacji mającej za zadanie ułatwić młodym influencerom zarabianie pieniędzy poprzez oznaczanie restauracji na zdjęciach na portalu (). W drugim z projektów zadaniem Wnioskodawcy było stworzenie ekranu mapy z szeregiem funkcjonalności wspomagających użytkownika w poruszaniu się pomiędzy restauracjami, przy wykorzystaniu z GPS w telefonie użytkownika.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty