23.10.2019 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 23.10.2019, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.372.2019.1.JS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.372.2019.1.JS

czy prowadzona przez Wnioskodawcę działalność stanowi działalność badawczo-rozwojową, o której mowa w art. 4a pkt 26 updop, co uprawnia do skorzystania z odliczenia, o którym mowa w art. 18d ust. 1 cyt. ustaw

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 13 sierpnia 2019 r. (data wpływu 23 sierpnia 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia, czy prowadzona przez Wnioskodawcę działalność stanowi działalność badawczo-rozwojową, o której mowa w art. 4a pkt 26 updop, co uprawnia do skorzystania z odliczenia, o którym mowa w art. 18d ust. 1 cyt. ustawy - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 sierpnia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ulgi badawczo-rozwojowej.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.

Spółka (Wnioskodawca) jest podmiotem prowadzącym działalność w zakresie projektowania i produkcji cewek, czujników i włączników dla przemysłu motoryzacyjnego.
Spółka prowadzi w swojej działalności szereg działań o charakterze badawczo-rozwojowym (dalej: Działalność B+R), które wynikają z rosnących potrzeb klientów oraz dążeniem do poprawy parametrów oferowanych produktów i efektywności procesu produkcyjnego. Działalność B+R obejmuje tym samym przede wszystkim opracowanie koncepcji i prototypów nowych produktów, a także rozwój i znaczące ulepszanie dotychczasowych produktów Wnioskodawcy, wraz z modyfikowaniem dotychczasowych oraz tworzeniem efektywniejszych linii technologicznych.

Działalność B+R jest usystematyzowana i prowadzona projektowo, co pozwala zarówno na sprawną realizację, jak i na efektywne zarządzanie pracą oraz jej wynikami (dalej: Projekty B+R). Projekty B+R prowadzone są zgodnie z przyjęta autorską metodyką, która bazuje na pięciu odrębnych etapach, obejmujących szereg czynności od fazy koncepcyjnej, aż po wdrożenie pilotażowe.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne