28.06.2019 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 28.06.2019, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.252.2019.1.MM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.252.2019.1.MM

Czy w związku z planowanym wprowadzeniem usług filmowych: weselnych i rodzinnych, przeznaczonych na cele prywatne, Wnioskodawczyni nadal może płacić zryczałtowany podatek dochodowy w formie karty podatkowej?

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni przedstawione we wniosku z dnia 10 maja 2019 r. (data wpływu 14 maja 2019 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie opodatkowania przychodów ze świadczenia usług w formie karty podatkowej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14 maja 2019 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawczyni w dniu 6 maja 2019 r. odwiesiła działalność gospodarczą usługową, opodatkowaną w formie karty podatkowej, która spełnia wszystkie przesłanki, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. z 2019 r., poz. 43), uprawniające do opodatkowania prowadzonej działalności gospodarczej w tej formie. Działalność prowadzona jest w zakresie działalności fotograficznej, według symbolu Polskiej Klasyfikacji Działalności to 74.20.Z. Usługi fotograficzne klasyfikują się do symbolu 74.20.23.0 według Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług, wprowadzonej rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 29 października 2008 r. w sprawie Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU) - usługi wykonywania fotografii lub zapisów wideo takich wydarzeń, jak: śluby, wesela, pokazy mody, zawody, itp. Według obwieszczenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 21 listopada 2017 r. w sprawie stawek karty podatkowej, kwoty, do której można wykonywać świadczenia przy prowadzeniu niektórych usług z wyjątkiem świadczeń dla ludności oraz kwartalnych stawek ryczałtu od przychodów proboszczów i wikariuszy, obowiązujących w 2018 r. Działalność Wnioskodawczyni ma liczbę porządkową 90, sklasyfikowaną, jako usługi pozostałe.

W ramach tej działalności Wnioskodawczyni oferuje i wykonuje usługi w zakresie fotografii reportażowej i okolicznościowej (zdjęcia ślubne, rodzinne, dziecięce). Zdjęcia wykonuje cyfrowym aparatem fotograficznym. Od czerwca 2019 r. Wnioskodawczyni chciałaby poszerzyć ofertę o realizowanie również krótkich filmów z uroczystości weselnych i rodzinnych, czyli przeznaczonych na cele prywatne, które planuje realizować przy pomocy tego samego sprzętu fotograficznego, co zdjęcia, gdyż posiada funkcję filmowania. Gotowy materiał filmowy przekazywałaby drogą elektroniczną bez nośnika. Do realizacji filmu nie będzie angażować specjalistycznych osób, takich jak: dźwiękowiec, oświetleniowiec, kierownik produkcji i innych, których wymaga produkcja filmów kinowych i reklamowych. Zlecenia wideofilmowania ślubów i uroczystości rodzinnych nie mają mieć charakteru reklamowego, agencyjnego.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne